Baterie EVC

Toyota zapojí do výzkumu nových baterií umělou inteligenci

Jan Horčík - 30 Březen 2017

Toyota zatím stále, jako jediná z "velké trojky" do které patří také Volkswagen a GM, usilovně ignoruje čisté elektromobily. Svádí to na nedostatečnou kapacitu baterií.auto baterie elektromobilu Mercedes-Benz třídy B ED

Baterie elektromobilu Mercedes-Benz třídy B ED
foto: Daimler

Dnes Toyota oznámila, že investuje $35 mil. do iniciativy využívající pro výzkum nových typů baterií umělou inteligenci, resp. pokročilé strojové učení. Cílem je vyvinout nové materiály s lepšími vlastnostmi pro využití v elektromobilitě.

Za projektem stojí americký Toyota Research Institute (TRI), který je zaměřen primárně na výzkum autonomního řízení, ale také materiálové vědy a umělou inteligenci jako takovou. Tamní vědátoři rychle zjistili, že umělá inteligence jim může pomoct i v dalších oblastech než jen robotických autech.

"Toyota uznává, že umělá inteligence je vitální základní technologií, která může být využita napříč celou řadou průmyslových odvětví, a my jsme hrdi, že ji můžeme využít k rozšíření hranic materiálové vědy," řekl k tomu Eric Krotkov, šéf laboratoře TRI.

Mezi partnerské subjekty nového výzkumu patří Stanfordská univerzita, , Michiganská univerzita a další. Kromě baterií budou ale cílem výzkumu i palivové články, ve které zatím Toyota věří víc, než v baterie (viz. Toyota Mirai).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jestli na konci pristiho stoleti bude na nasi planete cluster vseho co planeta ma v siti, ktery cosi jako UI utahne tak to bude zazrak hodny dodatku k Bybli. Vsechno co dnes mame s procesorem online dohromady z cele planety nesaha mozku batolete ani po nehet malicku u nohy. Hovorit dnes o umele inteligenci je tak smesne, jako kdyz v Baroku snili o rekreacich na mesici.

Obrázek uživatele Kuk

-

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hledám mobilní pokladna?

2817

Dobrý večer, entito ZdenekMen. Sdělujeme Vám, že Turingovým testem jste neprošla. Zkuste zapracovat na simulaci přirozené řeči a můžete nás příště obohatit dalším příspěvkem. Budeme se těšit.

Obrázek uživatele Kuk

42

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

nemalo by UŽ byť známe PREČO?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol