Toyota rozjede výrobu Prius plug-in hybridu také v Číně

Počátkem roku , možná o chvíli dříve, pustí na trh svůj první , tedy . Půjde o novou generaci oblíbeného . Až dosud se předpokládalo, že klíčovými trhy budou , a . Teď se ale ukazuje, že prim bude možná hrát .

Toyota Prius plug-in hybrid Toyota Prius plug-in hybrid Toyota Prius plug-in hybrid

Hlavní rozdíl mezi a klasickým spočívá ve výkonnější , kterou lze navíc z běžné domácí zásuvky. Díky tomu dokáže tohle ujet až 20 km pouze na elektřinu, v porovnání s pouhými asi 2 km v případě současné třetí generace Priusu, nebo třeba .

Původní plány automobilky Toyota zněly následovně: prodej Prius plug-in hybridu zahájíme max. začátkem roku v USA, a s cílem prodat ročně alespoň 50 000 kusů. Cena se bude pohybovat v přepočtu kolem 650 000 Kč.

Jenže mezitím se v odehrálo to, že se z téhle země stal největší automobilový trh na světě. Prudce rostoucí způsobil také to, že se tamní vláda začala zajímat o a zejména elektrická .

Jejich prodej hodlá podpořit masivními , protože v čínských městech s neúměrně rostoucím počtem aut úměrně rychle klesá.

Podle aktuálních zpráv japonského ekonomického magazínu Nikkei proto hodlá skrze svou čínskou pobočku FAW Group nastartovat výrobu brzy také v . A ta se podle všeho stane jedním z klíčových trhů.

Roční prodeje by tak v případě Toyoty Prius plug-in hybridu mohly dalece překročit plánovaných 50 000 kusů. To u auta střední třídy jehož se může pohybovat od tří do šesti litrů na 100 km vůbec není špatné.

Test Prius plug-in hybridu přineseme v polovině ledna.

Tři komentáře u “Toyota rozjede výrobu Prius plug-in hybridu také v Číně”

  1. TOYOTA PRIUS PLUG IN HYBRID
    TOYOTA PRIUS PLUG IN HYBRID je super autíčko ktoré neobmedzuje svojeho majitela ani priestorovo a ani dojazdom na elektrinu kedže po prejdení cca 20km čiste na elektrinu začne pracovať ako klasický prius len s vyššou účinnosťou a nižšou spotrebou, To je všetko super len by som rád vedel aká vysoká bude cena tohoto priusu??? Vie to niekto??? Niekde som zistil že na české koruny by mala začínať na cca 650.000kč čo by bolo veľmi prijateľné!!!!

  2. Ak by PRIUS Plug in Hybrid
    Ak by PRIUS Plug in Hybrid stál naozaj tých 650000 korun českých +- pár tisíc, na Slovensku maximálne do 30000€ tak potom by som tento prius aj bral, len mám dosť veľké obavy že vzhľadom k použitým technológiám bude podstatne drahší ako prius 3.generácie čo by ma teda veľmi nepotešilo. Na druhej strane ma milo prekvapil výsledok testu ktorý urobili chlapci v Autosalone PRIMA TV v septembri 2010 kde odskúšali Prius Plug in Hybrid aj so záťažou troch chlapov a televíznej techniky, pekný a reálny test! No teraz mi už len ostáva čakať na to s akou cenou vyrukuje toyota za tento technologický skvost. Kto čaká ten sa dočká 😉

Napsat komentář