Tesla představila nové designové solární fotovoltaické panely

Jan Horčík - 10 Duben 2017

Tesla slibuje brzkou možnost objednání nových solárních střešních tašek. Kromě nich ale představila i nové klasické solární panely.auto Tesla nové solární panely fotovoltaika Panasonic

Nové solární fotovoltaické panely Tesla/Panasonic
foto: Tesla

Nové solární fotovoltaické panely vyrábí pro značku Tesla Motors, resp. divizi Tesla Energy, vyrábí exkluzivně Panasonic. Stejný partner, se kterým Tesla staví gigatovárnu i novou továrnu na solární panely v Buffalu.

Právě tam se také budou nové fotovoltaické panely o výkonu 325 W vyrábět (předpokládaná účinnost 21,76 %, životnost >25 let), a to už od letošního léta. Tesla prý neplánuje je prodávat individuálním zájemcům nebo třetím stranám.

Plánuje je využívat pouze pro své potřeby. Až dosud využívala Tesla, resp. SolarCity, kteroužto firmu Tesla koupila, panely různých dodavatelů.

Solární panely Tesla využijete ideálně v kombinaci s domácím úložištěm Tesla Powerwall

Solární panely Tesla využijete ideálně v kombinaci s domácím úložištěm Tesla Powerwall
foto: Tesla

Elon Musk už u solárních střešních šindelů/tašek zdůrazňoval jejich designové provedení. To samé platí i pro nové designové solární panely.

Například u nich není vidět úchytný mechanismus. Tento systém vyvinula společnost Zap Solar, kterou SolarCity koupilo v roce 2013. Systém měl snížit náklady na instalaci a celkově ji usnadnit, zároveň se zlepšením vizuální stránky.

Tesla
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Odhad ceny, instalace a návratnosti Tesla tašek
https://www.greentechmedia.com/articles/read/the-economics-of-teslas-solar-roof

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Když je neplánuje prodávat individuálním zájemcům, proč je kolem toho takový hype?
Mimochodem, nevíte jestli už jsou známy parametry těch solárních šindelů, které byly nedávno představeny?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elon Musk si zahrál další scénu ve filmu :-)

youtube.com/watch?v=mjqjiRclggU

Obrázek uživatele Radovan

Na výrobcích od Tesly se mi líbí důsledné propojení užitku a dizajnu. Prostě krásné věci.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Firma má vkus, sice model S není žádná super kráska, ale rozhodně neurazí.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?