Nový Tesla Model 3 Performance: nejlevnější hypersport pod sluncem

Zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,1 sekund, maximální rychlost 262 km/h a výkon 343 kW. Za cenu, kterou může elektromobilu Tesla Model 3 Performance každý závidět.

Přidaný výkon nové verze elektromobilu Tesla Model 3 Performance se přenáší na vozovku prostřednictvím 20” kovaných hliníkových kol s novými 20” letními pneumatikami Performance.

Toto nové odstupňované osazení poskytuje ostřejší odezvu v zatáčkách, lepší předvídatelnost a lepší trakci v zatáčkách na silnici i na okruhu.

Technologie adaptivních tlumičů je ve vozech Model 3 Performance úplnou novinkou a plně ji ovládá vlastní software společnosti Tesla, navíc je integrována do našeho řadiče Tesla VDC (Vehicle Dynamics Controller). Tento systém nové generace zajišťuje dokonalou ovladatelnost, aniž by to bylo na úkor každodenní použitelnosti.

Tesla provedla významné aktualizace hardwaru šasi, aby odpovídaly vyššímu výkonu pohonných systémů a odpružení. Zvýšená tuhost konstrukce, inovované pružiny, stabilizační tyče a pouzdra jsou zárukou podvozku, který je dokonalejší a citlivější na podněty řidiče.

Brzdy připravené na závodní dráhu jsou nyní standardně vybaveny vysoce výkonnými brzdovými destičkami Tesla, které zajišťují okamžitější zpomalení a vyšší tepelné limity i odolnost. Tesla Model 3 Performance je vybaven červenými brzdovými třmeny Tesla.

Track Mode nejnovější generace nyní integruje ovládací prvky adaptivního odpružení s pohonným ústrojím optimalizovaným pro výkon, které okamžitě reaguje na podněty řidiče a zajišťuje tak maximální ovladatelnost. Když je tento systém zapnutý, může si řidič prostřednictvím zcela nového uživatelského rozhraní přizpůsobit vyvážení jízdních vlastností, kontrolu stability a rekuperační brzdění.

Elektromobil Tesla Model 3 Performance má ve srovnání s ostatními výbavami rovněž osobitý design. Nová přední a zadní maska nabízí agresivnější styl, aerodynamiku a integrované chladicí kanály, které ve spolupráci se zadním difuzorem a spoilerem z uhlíkových vláken optimalizují vyvážení vztlaku a stabilitu ve vysokých rychlostech.

V interiéru jsou nová sportovní sedadla vybavena vylepšeným bočním čalouněním a bočními opěrami, které poskytují větší boční oporu při zatáčení a dynamické jízdě. Rovněž se dají vytápět a odvětrávat. Obložení z uhlíkových vláken s unikátním vzorem, který společnost Tesla použila poprvé, pomáhá vozu Model 3 Performance vyniknout v rámci modelové řady Model 3.

Cena elektromobilu Tesla Model 3 Performance začíná v na 1 367 990 Kč. První dodávky začnou ve 2. kvartále.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář