Tesla představila nové designové solární fotovoltaické panely

Tesla slibuje brzkou možnost objednání nových solárních střešních tašek. Kromě nich ale představila i nové klasické solární panely.

Nové solární fotovoltaické panely Tesla/Panasonic
foto: Tesla

Nové solární fotovoltaické panely vyrábí pro značku Tesla Motors, resp. divizi Tesla Energy, vyrábí exkluzivně Panasonic. Stejný partner, se kterým Tesla staví gigatovárnu i novou továrnu na solární panely v Buffalu.

Právě tam se také budou nové fotovoltaické panely o výkonu 325 W vyrábět (předpokládaná účinnost 21,76 %, životnost >25 let), a to už od letošního léta. Tesla prý neplánuje je prodávat individuálním zájemcům nebo třetím stranám.

Plánuje je využívat pouze pro své potřeby. Až dosud využívala Tesla, resp. SolarCity, kteroužto firmu Tesla koupila, panely různých dodavatelů.

Solární panely Tesla využijete ideálně v kombinaci s domácím úložištěm Tesla Powerwall

Solární panely Tesla využijete ideálně v kombinaci s domácím úložištěm Tesla Powerwall
foto: Tesla

Elon Musk už u solárních střešních šindelů/tašek zdůrazňoval jejich designové provedení. To samé platí i pro nové designové solární panely.

Například u nich není vidět úchytný mechanismus. Tento systém vyvinula společnost Zap Solar, kterou SolarCity koupilo v roce 2013. Systém měl snížit náklady na instalaci a celkově ji usnadnit, zároveň se zlepšením vizuální stránky.

Tesla

5 Comments on “Tesla představila nové designové solární fotovoltaické panely”

Napsat komentář