Tesla má $100 milionů od Toyoty, Toyota RAV4 EV se bude prodávat

, které vyvíjí společně s , se bude prodávat koncovým zákazníkům. Automobilka se rozhodla záležitost vyjasnit po sérii nepřesných informací. Koncovým zákazníkům naopak nebude určeno malé , elektrická verze modelu .   

foto: Toyota

dodá japonské automobilce Toyota produkty a služby v hodnotě 100 mil. dolar. Jde především o pohonné systémy včetně baterie, nabíjecího systému, invertoru, motoru, převodovky a souvisejícího softwaru. To vše se týká elektrického SUV Toyota RAV4 EV.

Toyota RAV4 EV Toyota RAV4 EV Toyota RAV4 EV

V podstatě jde tedy o rozšíření spolupráce, kterou obě automobilky uzavřely už v květnu 2010. zjevně má zájem jít s kůží na trh a nebude se bát elektromobil Toyota RAV4 EV nabídnout, pravděpodobně na globálním trhu.

Pro Tesla Motors je pak 100 mil. dolarů příjemnou injekcí, která jí pomůže s dalšími pokroky ve výrobě rodinného .

Toyota RAV4 EV přijde na trh v roce . „Očekáváme nemalý zájem veřejnosti o RAV4 EV a rádi informujeme zákazníky, že si v budoucnu budou moct vybrat také bateriemi poháněnou elektrickou Toyotu,“ píše se v tiskové zprávě automobilky.

Navíc ještě Toyota dodává, že je jedinou automobilkou, která uvede v roce 2012 na trh dva čisté elektromobily. Tím druhým nebude nic jiného než Scion iQ, tedy elektrická Toyota iQ. Právě ta ale bude prodávána/pronajímána pouze do firemních flotil a programů .

3 Comments on “Tesla má $100 milionů od Toyoty, Toyota RAV4 EV se bude prodávat”

 1. SUV Toyota RAV4 EV sa zial
  SUV Toyota RAV4 EV sa zial uz davno predavala ciste elektricka na baterie ako reakcia na EV1 a potom spolocne s EV1 bola snaha ju stiahnut, v jej pripade sa nastastie len zastavila vyroba a podpora, ale zakaznikom ju nevzali.
  Neviem co bolo zle na tej povodnej, mala NiMH baterie a uzivatelia si bezne potom vymienali uz stare baterie v garazach kutilov a na strechy domov si montovali solarne clanky, ta povodna toyota mala dokonca klimu a i.

  Tak na co sa hraju ??? Efektivnejsie a lacnejsie to uz byt nemoze, len ine a drahsie … takze vo co gou ?

  Nakoniec aj Elty v CSFR 🙂 a behalo tu viac alektrickych aut pred 100r…. nestaci oprasit stare a znova ich predavat v novom obale ?

  1. Nestačí. Drtivá většina
   Nestačí. Drtivá většina lidí bude pořád opakovat svou, že pokud to neujede 1000km na nabití, nedobije se za 5 minut a akumulátory nevydrží alespoň 20 let, tak to nikdy nekoupí. A nadšenců, kterým současné parametry stačí a zároveň jsou reálně ochotní sáhnout do peněženky, zase není tolik, aby se vývoj a výroba vůbec rentovala, natož aby to ještě bylo levné.

Napsat komentář