Tesla dál navýší kapacitu baterií elektromobilů Model S/X ve verzi Plaid

Elon Musk potvrdil, že Tesla půjde přes 100 kWh kapacity baterií u nových výkonnostních verzí elektromobilů Tesla Model S a Tesla Model X s označením „Plaid“.

Elektromobily Tesla Model S (na obrázku) a Model X dostanou už koncem příštího roku speciální výkonnostní verzi Plaid.
foto: Tesla

Během letošního září Tesla ohlásila novou verzi elektromobilů Tesla Model S/Tesla Model X s přídomkem „Plaid“. Ta bude nad modely „Ludicrous“ a bude postavena na novém pohonném systému se třemi elektromotory i upraveným šasi.

Kromě toho budou auta vybavena také větší baterií. Zatím je jasné jen to, že se půjde nad současný limit 100 kWh. Jak vysoko není jasné, spekuluje se o ~120 kWh. Nová baterie možná využije nové články 2170, které se montují do Tesla Model 3.

Elektromobil Tesla Model S Plaid už se několik měsíců testuje na německém okruhu Nürburgring vedle Porsche Taycan. Právě na něj je z velké části reakcí.

Elon Musk slibuje, že Plaid verze bude k dispozici do roka, pravděpodobně během října/listopadu 2020. Bude samozřejmě dražší než současné nejvýkonnější verze Model S/X, ale „levnější, než konkurence“.

Elon Musk také potvrdil, že verze Plaid bude dostupná také pro nový Tesla Roadster. Pro elektromobily Tesla Model 3 a Tesla Model Y Plaid verze dostupná nebude.

10 Comments on “Tesla dál navýší kapacitu baterií elektromobilů Model S/X ve verzi Plaid”

  1. Asi uz nevi jak prekonat Porsche v nesmyslnym zavodu
    Asi uz nevi jak prekonat Porsche v nesmyslnym zavodu pomerovani ega a tak si vymejslej veci jako treba monstr baterie. Ne ze by mi to vadilo ale takhle se ta elektromobilita masofkou nestane. Cena jiste nebude lidofka. Drtivy vetsine lidi je fakt uplne jedno jesi auto da stovku za 3 nebo 3.1 vteriny. Je to k smichu. Ale zase aspon to konkurence posunuje rychle dopredu a na nas obycejny plebs pak zbydou ty levnejsi hracky. Za par let.

  2. nj elon potřeboval stimulovat akcije to aby se ještě
    nj elon potřeboval stimulovat akcije to aby se ještě nezarazili a tak „něco“ vytáhl. Není to sice nic moc no ale gembleři stejnak musí vykazovat zisk než to hodí zase do šortu žejo takže jim je to celkem jedno ;))))))))))

Napsat komentář