Jižní Korea a Česko budou spolupracovat na rozvoji vodíkových technologií, díky KHNP
Posílení a rozvoj spolupráce v oblasti vodíkového hospodářství mezi Jižní Koreou a Českou republikou, vzájemná výměna zkušeností v oblasti investic, …
Elektromobily, hybridy, Tesla, Volkswagen, Škoda, auto, vytápění
Posílení a rozvoj spolupráce v oblasti vodíkového hospodářství mezi Jižní Koreou a Českou republikou, vzájemná výměna zkušeností v oblasti investic, …
Elektrolyzér o výkonu 10 megawattů byl uveden do provozu v závodě společnosti MOL v Százhalombattě. MOL vyrábí 1 600 tun zeleného vodíku ročně s využitím elektřiny z obnovitelných zdrojů.
Elektrolyzér o výkonu 10 megawattů byl uveden do provozu v závodě společnosti MOL v Százhalombattě. Skupina MOL vyrábí 1 600 tun zeleného vodíku ročně s využitím elektřiny z obnovitelných zdrojů.
Evropská komise schválila Španělsku podporu ve výši 1,2 miliardy eur na financování zvýšení výroby zeleného vodíku.
Aktualizace strategie hovoří o podpoře výstavby 400 MW elektrolyzérů pro výrobu obnovitelného vodíku či konverzi několika páteřních plynovodů ze zemního plynu na čistý vodík.
Skupina MOL bude s využitím elektrické energie z obnovitelných zdrojů vyrábět až 1600 tun zeleného vodíku ročně. Další výroba se chystá v Litvínově.
Jeden z páteřních prvků budoucího světového i českého vodíkového hospodářství mají představovat elektrolyzéry.
V roce 2030 má ČR spotřebovávat 20 tisíc tun obnovitelného vodíku. Legislativa EU zavazuje ČR k většímu nasazení vodíku v dopravě i průmyslu.
Vodík doplní evropský energetický mix. Do roku 2030 ho chce Evropa produkovat až deset milionů tun, a to s minimálními emisemi.
Toyota začala pracovat na vývoji ekologického generátoru vodíku, který bude schopný vyrábět až 100 kg tohoto paliva za hodinu.
Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií.
Zelený vodík bude už v tomto desetiletí podle Svazu moderní energetiky hrát zásadní roli v dekarbonizaci české ekonomiky.
Téměř všechny scénáře přechodu k nízko emisní budoucnosti lidstva počítají s významnou rolí vodíku. Otázka ale je, jak vodík levně a ekologicky vyrábět.
Pilotní projekty na produkci zeleného vodíku a výstavba nových biometanových stanic ukazují, že ambiciózní plány Česka v produkci zelených plynů jsou reálné.
Toyota Motor spolu s firmou FuelCell Energy dokončily na Long Beach první „Tri-gen“ systém, který z bioplynu vyrábí ekologickou elektřinu, vodík a vodu