Škoda Fabia a Roomster poprvé s novým logem

redakce - 03 Leden 2013

Modely Fabia a Roomster ponesou aktuální logo vozů značky a poprvé také nápis . Jméno příslušného modelu na zádi a doplňující označení, jako TSI nebo TDI budou nyní také provedeny v novém typu písma.auto Škoda Fabia Roomster logo

Nové logo vozů Škoda Fabia a Škoda Roomster
foto: Škoda Auto

V rámci osvěžení firemního designu, zahájeného již v roce 2011, mění česká automobilka své logo postupně u všech svých stávajících modelových řad. Prvním modelem s modernizovaným logem byl nový vůz kategorie mini Škoda Citigo.

Nové logo nese rovněž kompaktní model Škoda Rapid, představený v roce 2012. Jako třetí a čtvrtá modelová řada nyní ponesou nové logo, nápis Škoda na zádi a modelové označení v novém typu písma, modely Fabia a Roomster.

Nové logo značky je umístěno na několika místech na voze i v interiéru: například na kapotě, na zádi, na krytech středu kol z lehké slitiny, na volantu, na krytu motoru a i na klíčích k vozu.

Další optickou novinkou modelů Škoda Fabia a Škoda Roomster je jméno značky na pátých dveřích, provedené v novém typu písma.

auto Škoda Fabia logo Škoda

foto: Škoda Auto

Také údaje o motorizaci nebo doplňkové označení, jako např. TSI, TDI, ‚GreenLine’ nebo ‚vRS’ budou provedena v novém typu písma. Navíc nyní ponese i Fabia a Roomster na zádi poprvé také nápis Škoda.

V porovnání s původním logem je nyní okřídlený šíp v kombinaci chromu a černé barvy svěží a modernější. Designéři omezili prvky loga jen na to podstatné. Okřídlený šíp je precizně vyveden v chromu na matně černém pozadí lemovaném jemnou chromovou linkou.

Dřívější vavřínový věnec a integrovaný nápis Škoda nejsou u nového loga použity.

S rozsáhlou změnou firemního designu podtrhuje Škoda svůj start do nové růstové fáze. Do roku 2018 chce česká automobilka zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Nový ‚Corporate Design‘ byl poprvé představen v roce 2011 na .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

blbci, jen co nejdele vse zdrzet... pristi rok mozna el.citigo. Oktavka nic,max hybrid. Zadna automobilka este Xlet neuvede realny elmobil za nepremrstene prachy...

Obrázek uživatele honYa

Kéž by Š-A raději osvěžila svou paletu a ruku v ruce s tím česká města vlastními PHEV a EV!

---

honYa

Obrázek uživatele Jan Horčík

Škoda Auto plánuje na rok 2014 svůj první elektromobil - Citigo, a také plug-in hybrid - pravděpodobně model Octavia.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?