Škoda Rapid ujela 1007,9 km na jednu nádrž

Velká soutěž automobilky o 10 vozů zná své vítěze. Soutěžící měli za úkol odhadnout kolik kilometrů v běžném provozu ujede nová Škoda Rapid na jednu plnou nádrž. O vítězích rozhodla referenční jízda redaktorů časopisu Auto TIP. Škoda Rapid 1,2 TSI/77 kW urazila na jednu nádrž 1007,9 kilometru.

Testovací jízda, kterou prováděli žurnalisté časopisu Auto TIP, se uskutečnila v reálném provozu.
foto: Škoda Auto

To odpovídá skutečné spotřebě paliva jen 5,4 l/100 km. „Rapid nás tak opět přesvědčil, že je i s benzinovým motorem úsporný,“ říká Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika.

Testem spotřeby na českých silnicích byla pověřena novinářská posádka časopisu Auto TIP. Test probíhal v reálném provozu, který zahrnoval nejen jízdu po hlavních silnicích mimo města, ale také jízdu po dálnicích a ve městech po celé České republice.

Tipovací SMS soutěž o deset automobilů Škoda Rapid probíhala v deseti kolech od 20. října do 12. prosince 2012. Svůj tip zaslalo 27 600 lidí.

V každém z kol vyhrál jeden vůz účastník s nejpřesnějším odhadem. Spotřeba vozu se tipovala s přesností na desetinu litru a v případě více správných odpovědí rozhodovalo dřívější odeslání SMS zprávy.

test Škoda Rapid test Škoda Rapid test Škoda Rapid

Výherci se mohou těšit na vozy Škoda Rapid 1,2 TSI ve výbavě Ambition. Součástí výbavy vozů je tak mimo jiné klimatizace, palubní počítač či centrální zamykání s dálkovým ovládáním.

Nad bezpečím cestujících pak bdí například elektronická stabilizace ESC či šestice airbagů. Všechny vozy mají paket PLUS, který rozšiřuje výbavu o Autorádio Blues s CD/MP3, přední mlhové světlomety, 15″ kola z lehké slitiny o skla SunSet s vyšším stupněm zatmavení.

Vozy, z nichž každý má hodnotu 354 400 Kč, předají zástupci Škoda Auto šťastným výhercům 12. ledna 2013 v Zákaznickém centru v Mladé Boleslavi.

tisková zpráva

7 Comments on “Škoda Rapid ujela 1007,9 km na jednu nádrž”

 1. S 60ti litrovou nádrží
  S 60ti litrovou nádrží ujedu 1150km

  Tak tenhle rekord mě fakt dostal. Mám 12 let staré twingo v benzínu (1.2l, 16V) a tankuju po ujetí 700km obvykle 36litrů. Dlouhodobou spotřebu mám 5.2l/100

  U předchozího twinga, co jsem měl (1.2l, 8V) jsem neměl klimatizaci a dlouhodobou spotřebu jsem měl 4.8l/100

  Chlubit se u benzínu spotřebou 5.4l/100 mi příjde padlé na hlavu.

  1. Smradlavý LAUFKÁRY mají v
   Smradlavý LAUFKÁRY mají v motoru pořát milion hejbáte, topítek, chladítek, můžou se snadno rozbít a NIKDY, NIKDY nebudou dosahovat parametrů elektromotoru. Nehledě na to, že ELEKTROMOBIL jezdí za 1Kč na 1km a NEZLATÍ ROPÁKŮM ZÁBRADLÍ !!! KCC-HHO.WEBNODE.CZ

 2. Já moc nepochopil ty
  Já moc nepochopil ty pravidla 🙂
  Bylo deset kol soutěže ale o vítězi rozhodlo až ta poslední jízda? Já myslel že to mělo být tak že každé kolo někdo neveřejně jezdil s rapidem takže každé kolo mohlo mít jiný počet naježděných kilometru na nádrž a až to poslední kolo bylo veřejné s redaktory časopisu AutoTip. Jsem z toho volajaký zmetěný 🙂

Napsat komentář