Rusové představí v Moskvě elektrickou Ladu!

Jan Horčík - 27 Srpen 2012

Největší ruská automobilka AvtoVAZ ukáže na nadcházejícím autosalonu v Moskvě (29. srpbna až 9. září) poprvé elektromobil EL LADA. Elektrické auto je založeno na modelu Lada Kalina a údajně se již začalo vyrábět v továrně Togliatti.auto elektromobil Lada Kalina sedan

Lada Kalina patří k nejprodávanějším autům v Rusku
foto: lada.cz/AvtoVAZ

AvtoVAZ vyrobí téměř milion aut ročně, nejprodávanějšími modely jsou právě Kalina, Lada 110 a off-road Lada Niva. Čtvrtinový podíl ve firmě drží francouzský Renault.

EL LADA, tedy elektrická Lada, dokáže údajně na jedno nabití ujet až 150 km při max. rychlosti 130 km/h, což je na ruské silnice víc než dost. Dobíjení trvá osm hodin.

Elektrické auto údajně už pomalu sjíždí z výrobního pásu v továrně v Togliatti v oblasti Samara, která se nachází ve středním Rusku.

První kusy půjdou do provozu jako taxi vozu v jižním regionu Stavropol v oblasti Kavkazu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zial vôbec sa o predpokladanej cene nepise. Ci uz v RUB, EUR alebo USD....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jenom jedna oprava

130km na ruske silnice az dost. Jelikoz jsem byl v rusku delsi cas jak 4dny dovolena v roce 2006 a ted v 2012. A projel i prdelakov. Tak musim upozornit za dobu 1989-2012 ne ze by se ruske zlepsili, ale ceske a moravske silnice neudrzbou tak degradovali, ze RUSKE SILNICE JSOU LEPSI.

Ad. k clanku jako myslence) Pokud bude v CR cena +-300k klidne koupim na dojizdeni do prace. Nehonim si ego, ze mam dokonale plasty(pro me je auto stroj na prevoz bod A do Bod B), takze cokoliv co bude kvalitou srovnatelne s mojim prvnim vozem Skoda Forman me staci(i kdyz tem mam opel, nesparchantel sem).


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.