Ruský hybrid Jo-mobil opět odložen, dočkáme se v roce 2015?

Jo-mobil, ekologicky šetrný automobil z Ruska svého času vyvolával malé vlnky mediální senzace. V ruském hybridu se projel i Vladimír Putin. Továrna je rozestavěna. Jenže to vypadá, že u toho i zůstane – auto bylo opět odloženo, tentokrát na rok 2015.

Na obrázku je nový koncepční vůz automobilky Yo-Avto
foto: Yo-Avto

(nebo také Yo-mobil) je ruský hybrid, který jezdí na benzin, plyn i elektřinu. Miliardář Michail Prochorov jej chtěl začít prodávat už na konci roku 2012. Jenže to se nepodařilo.

“Dokončili jsme testování elektrické převodovky a pokračujeme v práci dle plánu. Budeme mít setkání rady kde rozhodneme který model představíme veřejnosti jako první,” řekl nedávno novinářům Andrej Biryukov, předsede společnosti Yo-Avto.

Po takovémhle prohlášení už lze jen těžko věřit, že se ruského hybridu skutečně někdy dočkáme. Natož při slibovaných parametrech: cena kolem 200 000 Kč, spotřebě 3,5 l/100 km, dojezdu 400 km a max. rychlosti 130 km/h. Nová továrna poblíž Petrohradu přitom má takových aut chrlit až 45 000 za rok.

Celý projekt “Jo-mobil” lze dnes nahlížet pouze jako agitku Michaila Prochorova před prezidentskými volbami, ve kterých kandidoval. Co se dá očekávat nyní jsou jen další odklady, až se nakonec projekt hybridu zcela vypaří jako klasický vaporware.

Napsat komentář