Příští Opel Ampera: levnější, radikálnější

Opel Ampera

, evropský bratránek , se ještě ani nedodává koncovým zákazníkům. Přesto už magazín Autocar.co.uk informuje o tom jaká asi bude jeho další verze. Ta prý půjde do prodeje v roce . foto: General Motors

Podle redaktorů britského motoristického magazínu bude příští oplývat radikálnějším designem. Už tahle verze Ampery je chválena za to, že je po designové stránce odvážnější a dravější než americký originál. Ten jde naopak cestou kultivovaného, konzervativního .

V Británii je dnes možné Opel Ampera koupit za £28 995 po £5000 dotaci vlády. Z této ceny dělá asi £7000 cena baterií. Ta má do roku 2015 klesnout na polovinu díky stále se zlepšující technologii. Další výrazný pokles ceny nastane díky zvýšení výroby.

To se děje právě nyní v továrně , kde se začíná vyrábět nový Chevy Volt, modelový rok 2012. Nyní už nejpůjde o tisíce, ale desetitisíce kusů ročně. Nová Ampera ale má být vyráběna více lokálně. Takže je možné, že výroba se rozjede také v Evropě, dost možná přímo v Británii.

O tom rozhodnou teprve prodejní výsledky . Nejpravděpodobnějším „výhercem“ zakázky by mohla být Ellesmere Port v Merseyside. Dosud prodal 7000 z celkem 10 000 alokovaných aut pro rok . Tři čtvrtiny z toho jdou k fleetovým zákazníkům.

Dost možná největší výzva ale čeká /Opel v oblasti vzdělávání veřejnosti. Mnoho lidí má stále zmatek v tom co je vlastně , a . Do toho vstupují auta na plyn, vodík a všechno se to v očích veřejnosti přetváří v jeden nepřehledný maglajz.

„Doufáme, že tohle bude první auto, které se etabluje jako lídr trhu a my na tom budeme moct stavět s levnějším, výrazněji designovaným modelem druhé generace,“ svěřil se britskému magazínu šéf automobilky Opel Nick Reilly.

Současně naznačil, že podobně jako v případě , tak i v případě Ampery by se tato značka mohla rozrůst na celou řadu/rodinu automobilů. Tak jako se tomu úspěšně děje v případě modelu

Napsat komentář