Polaris koupil výrobce elektromotorek Brammo

Výrobce elektromotorek Brammo v posledních měsících výrazně snížil ceny svých elektrických motorek Empulse a Enertia. Byla to příprava k odprodeji firmy, kterou nakonec koupil americký výrobce motorek, čtyřkolek a malých elektromobilů Polaris.

Polaris vlastní mimo jiné legendární motocyklovou značku Indian (a méně známou Victory). Dočkáme se třeba někdy v budoucnu elektrického Indiána, podobně jako Harley přišel se svou elektromotorkou LiveWire? Kromě toho ale Polaris vyrábí napříkald i úžasnou tříkolku Slingshot nebo sněžné a vodní skútry.
foto: Polaris

Společnost Polaris už v roce 2011 do Brammo investovala téměř 30 mil. dolarů a patřila tak mezi největší investory. Nyní prochází firma restrukturalizací a chce se údajně zaměřit pouze na výrobu elektrických strojů.

Craig Bramscher, šéf a zakladatel Brammo, už nedávno prohlásil, že nikdy nečekal že samotný vývoj elektrického pohonu by se mohl stát větším byznysem než výroba elektromotorek. Jenže stalo se a Bramscher udělal nejspíš to nejlepší co mohl – soustředí se na svůj „core business“.

Výzkumné a vývojové oddělení Brammo tak nejspíš bude fungovat a dodávat technologie elektrického pohonu, možná i právě Polarisu. Špatné zprávy jsou to naopak pro továrnu Brammo v Oregonu, která velmi pravděpodobně bude uzavřena. Výroba se přesune do továrny Polaris ve městě Spirit Lake.

Napsat komentář