VIDEO: Jak se vyrábí elektromobil Nissan Leaf

Jan Horčík - 06 Prosinec 2010

Před pár dny uvolnila automobilka video zobrazující výrobní proces . Je nasnadě, že připravil podobné , které ukazuje výrobní proces jeho . Doporučujeme!    (video po kliknutí) elektromobily Nissan Leaf - výroba proces baterie

V první části videa je vidět sestavování baterie. Roboti pokládají jednotlivé pláty na sebe. Moduly baterií jsou vyráběny v továrně Zama ve spolupráci s . Kompletovány jsou až v .

Následuje . Názorně je vidět navíjení cívek. Zjišťujeme, že Nissan Leaf je sice prvotně vyráběn v , ale cílem Nissanu je výroba po celém světě. Pak přichází na řadu střídač a samotná karoserie.

Je zajímavé, že teprve u karoserie přicházejí do procesu ve větším měřítku lidé. Do té doby zvládají výrobu takřka 100% roboti. Během následujících dvou let chce automobilka Nissan rozjet výrobu také v továrně ve a v Sunderlandu v .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol