Siemens buduje testovací flotilu elektromobilů

Jan Horčík - 18 Říjen 2010

Německý průmyslový koncern buduje testovací 100 . Jsou určeny především pro testování zaměstnanci. Pilotní projekt se zaměřuje na souhru elektrických aut a . Testuje jednotlivé komponenty tohoto tandemu, ale zároveň by měl pomoct ve vývoji nových obchodních modelů.  
elektromobily Siemens dobíjení stanice

Siemens očekává, že v dohledné budoucnosti se na světových bude prohánět až jeden milion elektromobilů. Zároveň se podle firmy mají stát součástí tzv. ().

Pilotní projekt je rozdělen do tří částí, první začne s 20 vozidly v a Erlangenu. Druhá fáze začne na jaře 2011 a poslední na podzim 2011. Jejím základem bude firemní systém v . Dalším ze zkoumaných aspektů bude také stejnosměrným proudem, které v současné době prosazuje svým standardem .

Siemens jakožto přední německý průmyslový koncern má v oblasti rozprostřeny zájmy v celé řadě oborů, a pohonnými a kontrolními systémy počínaje přes až po a . Siemens je také jedním z podniků, které se zajímají o rozsáhlý projekt dovozu energie ze jménem .

Už v roce 2007 např. divize Siemens VDO představila in-wheel (elektrický motor v kole) s názvem eCorner. Samotné Německo má navíc zálusk stát se premiantem v oblasti .

GreenCarCongress, foto: Siemens
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Německo a premiant? VW se zatím moc nevytáhnul...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.