
Siemens a Audi posouvají díky využití umělé inteligence automatizaci výroby
Nové bezpečnostní virtuální řídicí systémy a kontrola využívající AI vidění pomáhají Audi zvýšit bezpečnost, flexibilitu a efektivitu výroby.
Elektromobily, hybridy, Tesla, Volkswagen, Škoda, auto, vytápění
Nové bezpečnostní virtuální řídicí systémy a kontrola využívající AI vidění pomáhají Audi zvýšit bezpečnost, flexibilitu a efektivitu výroby.
Siemens získal zakázku od Aral pulse na monitoring a řízení dobíjecí infrastruktury v reálném čase na 300 dobíjecích stanicích Aral v Německu.
Siemens a Microsoft posouvají možnosti asistenta Siemens Industrial Copilot na další úroveň – zejména v náročných průmyslových prostředích.
Bateriové úložiště s kapacitou 2,5 MWh a výkonem 2,5 MW včetně vyvedení výkonu do rozvodny 6 kV v historickém elektrárenském objektu.
Jednotka Siemens Smart Infrastructure představila řešení Electrification X určené k transformaci energetické infrastruktury.
Prototyp systému megawattového dobíjení (MCS) společnosti Siemens v rámci pilotního projektu úspěšně zrealizoval dobití o výkonu 1 MW.
Siemens a Mercedes-Benz vytvořily tzv. digitální energetické dvojče s cílem zvýšit energetickou účinnost a udržitelnost při projektování a modernizaci továren.
Nová varianta ultravýkonné dobíječky Siemens nabízí maximální výkon DC nabíjení 400 kW. Umožňuje nabíjení až čtyř aut najednou.
Nové řešení vychystávacích robotů Mecalux využívá technologii Siemens. Roboty umí uchopit jakékoli zboží ve skladu bez ohledu na tvar a velikost.
Zakázka pro Siemens čítá 75 regionálních vozidel: 41 třívozových elektrických jednotek Mireo, 18 čtyřvozových elektrických jednotek Mireo a 16 dalších.
Společnosti Siemens a Microsoft budou spolupracovat při zavádění umělé inteligence (AI) v průmyslových odvětvích. To zvýší efektivitu a sníží náklady.
Cestování rychlostí 300 km/h a pohodlí obývacího pokoje? Rukopis českých konstruktérů v interiéru rychlovlaku ICE.
Siemens dodá 28 třívozových regionálních elektrických trakčních jednotek Mireo řešených podle nejnovějších specifikací DSD pro pilotní projekt „Digitalizace železnice v Německu“ (DSD) nazvaný „Digitální železniční uzel Stuttgart“.
Do inovativního technického řešení vozidel jsou spolu se zahraničními týmy významně zapojena vývojová pracoviště Siemens Mobility v České republice.
Pro nižší emise z letecké dopravy jsou zapotřebí lehčí, rychlejší a účinnější letadla. S digitálním nativním CNC systémem Siemens mohou výrobci letadel posunout výrobu špičkových dílů na novou úroveň.