Opel Ampera plug-in hybrid na testech v Německu

Jan Horčík - 08 Září 2009

Opel Ampera je evropským bratrancem netrpělivě očekávaného plug-in hybridu Chevy Volt. General Motors sice mají problémy a s evropským Opelem handlují jak podomní prodavači, ale sám fakt, že se nové plug-in hybridy poblíž základny Opelu v Rüsselsheimu testují, je potěšující.
Opel Ampera

Zatímco Chevy Volt se má objevit na americkém trhu v listopadu 2010, Opel Ampera má přijít na evropský trh během roku 2011. Obě hybridní auta se budou nejprve vyrábět v americké továrně v Detroitu. Evropské továrny nezačnou výrobu dříve, než se objeví druhá generace vozů.

galerie: Opel Ampera
Opel Ampera Opel Ampera Opel Ampera

Inženýři z Rüsselsheimu se zaměří především na výkon hybridního systému pohonu Voltec (slovník: Voltec) a celkový dojem z jízdy. Dalšímu testování podrobí také lithium-iontové akumulátory. "Vývojové vzorky vozů Ampera - pratických čtyřmístných vozů s dostatečným úložným prostorem na to, aby mohly být prvními vozy v domácnosti - nejsou pouze teorie. Realitou se však stanou až v roce 2011," řekl Frank Weber, jeden z šéfů projektu. Cena Ampery by se údajně mohla pohybovat kolem 45 000 euro.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Preboha Opel... Uz mal davno skrachovat. Mal som novu Astru a aj starsiu Vectru. Stale sa kazia..

Opel je šrot. Ked to chcete stale tlačit tak si kupte tak drahe drbnute auto...

Nenavidim Opel a najviac som sa zasmaial ked som videl reklamu ze Opel Astra auto roka.... Ha ha ha ha....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak tak čtu tvuj komentař k oplu tak tedy nejsi moc inteligentní maš pravdu v tom že se jak asta tak i vectra od roku 1996 až 2001 kazily ale momentalně to co tet opel vyrabi tak kloubouk dolu muže se rovnam Audi S4. Opel je dobra značka a pokavad o te značce nic nevíš tak rači nic nepiš nebo sam sobě udělaš ostudu..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bracha od Ampery - Volt ma stat $40 000. Auta jsou to snad krome predku uplne stejna (muj dojem). Tak proc ma Ampera stat 45 000 Euro??

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ze stejného důvodu, z jakého elektromobil Tesla Roadster stojí 100 000 dolarů ve Spojených státecj a 108 000 euro v Evropě. Podobně je to i s produkty Apple včetně telefonů iPhone a dalším zbožím. Říkejme tomu třeba "kontinentální přirážka" :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to je pekná hovadina, potom nech sa nedivia, že sa to nebude predávať.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol