Elektrický Nissan Leaf se stal autem roku 2011

Marcel Sedo - 16 Prosinec 2010

První sériově vyráběný , který ucítil pod svými koly vůni asfaltu, se hned zapsal do početné listiny vítězů soutěže "Car of the Year", a stal se tak nejúspěšnějším v pro rok 2011. Pro to bylo, po dlouhých osmnácti letech, druhé ocenění v téhle soutěži.   
Nissan Leaf
Přední motorističtí novináři udělili elektrickému 257 bodů, díky čemuž předběhl druhou , od společnosti , o 9 bodů. Pomyslnou bronzovou medaili pak získal německý vůz , který na ulici poznáte podle netradičního otevíraní dveří.

V pořadí 47. ročník akce "Car Of The Year", tak přinesl prvního elektrického zástupce a po automobilu i historicky teprve druhého zástupce výše spomínané japonské automobilky.

Mezi nejúspěšnější automobilové značky v historii soutěže se sice Nissan nezařadí, ale na to aby se dostal na čtvrté místo mu chybí už jen jedno vítězství. Na prvním místě celkového žebříčku trůní italský s devíti prvenstvími, druhé pak obsadil francouzský s šesti vítězstvými a na třetím míste se drží s pěti vítěznými zářezy.

Na závěr třeba už jenom dodat, že první vítězství v této anketě je dalším velmi důležitým krokem ke elektrifikaci vozidel a rozvoji .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A co iMIEV? Nebyl první sériově vyráběný spíš ten? Vždyť už se nějakou dobu prodává, ne?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Máte pravdu, ta formulace je nepřesná, nicméně problém iMiEV je v tom, že Mitsubishi si jej dlouho nechávalo pouze pro domácí japonský trh.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol