Německo: prodej aut do zásuvky pokračuje ve výrazném růstu

Jan Horčík - 14 Březen 2018

Už v polovině minulého roku se podíl elektromobilů a plug-in hybridů na prodejích aut v Německu vyhoupl k 2% podílu. A drží se tam i v roce 2018.auto elektromobil Smart ED 4. generace

O nové elektromobily Smart ED 4. generace je doma v Německu zájem.
foto: Smart

V lednu se v Německu prodalo 2764 elektromobilů, což znamená meziroční růst o 108,9 % a podíl na celkových prodejích přesně 1,0 %. Podobně se dařilo hybridům (9118, 3,4 %) s růstem 95 %.

Z toho plug-in hybridů bylo 2870 (podíl 1,1 %) a meziročním růstem 87,2 %. Bez zajímavosti není ani stlačený zemní plyn, který v lednu v Německu poskočil meziročně o neuvěřitelných 370,7 % na 866 kusů.

Také únor byl v Německu z hlediska alternativ úspěšný. Prodalo se 2546 elektromobilů (1,0 %, +64,7 %) a 8289 hybridů (3,2 %, +63,1 %), z toho 2559 plug-inů (1,0 %, +77,3 %). Auta na plyn už mají 0,3% podíl na prodejích a zaznamenaly meziroční nárůst dokonce o 414,3 % na 785 kusů.

Nejprodávanějšími elektromobily za únor byly v Německu vozy Smart ED (763) a Volkswagen e-Golf (dohromady s e-Up! 538 kusů). Mezi plug-in hybridy se nejlépe dařilo značkám Volkswagen (576), BMW (530) a Mercedes (414).

Elektromobilů Tesla se v lednu v Německu prodalo pouze 63 kusů, v únoru 175 kusů. Jednoznačným lídrem v oblasti hybridů je Toyota (3187 v únoru) následovaná překvapivě Audi (2034 v únoru).

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Pepa

Pomalu to půjde,pamatuji si na dobu kdy náš táta koupil Octavii.
Bylo to kolem roku 1970,pořád cítím vůni interiéru,to bylo něco!

---

Pepa

Kdyby byl dostatek EV, tak by se prodalo mnohem vic EV. Na nove EV se ceka 12-18 mesicu.

to jste ale trefil hrebik po hlavicce ani nevite jak. dostatek ev je ta klicova pricina jejich nizkeho rozsireni. a ani samozrejme nejde o ev jako o baterie. a do tech se nikomu nejak extra nechce. protoze je to rizikovy biznis. velice rychle se muze ojbevit technolgie, ktera tu investici znehodnoti.

Obrázek uživatele Kuk

Kapitán Obvious co dokáže říct spousty slovy jedno velký houno znovu zasahuje. Jdi na TV Nova nebo do TV Barrandov, tam se těma svejma pěti mozkovejma buňkama hravě zapadneš.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ta Tesla nic moc na Nemecko !!kupní síla oproti nám, 80 mil.obyvatel,to vychází cca na max 2000ks /rok

Nejspis bude nejaky facelift a vsichni vyckavaji.

nebo nizke dotace

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

promluvil odborník na všechno :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Analýza Ministerstva životného prostredia SR porovnáva celkové náklady e-áut a “spaľovákov”:
teslamagazin.sk/porovnanie-nakladov-elektromobily-spalovacie-automobily-sr/

EV jsou vetsinou lepe vybavene nez porovnavane spalovaky a tak je samozrejme i porizovaci cena o tu lepsi vybavu vyssi. A kdyby se zapocitala automaticka prevodovka, tak je spalovak drazsi. V porizovaci cene a i ve spotrebe, ktera je u automatu vetsinou vyssi.
Take by se mel zohlednit narodohospodarsky rozdil mezi dovazenou ropou a tuzemskou elektrinou. Tuzemska elektrina zvysi HDP a ropny sejkove utrou hubu. Obrovske penize zustanou v ekonomice a cisty vzduch je navic jako bonus. Jen hlupak propaguje nesmyslne spalovaky.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil