Lithium - koncept elektrického streetfighteru

Jan Horčík - 14 Listopad 2011

Evolve Motorcycles je mladá americká společnost zaměřená na vývoj a . Na veletrhu EICMA v , který je obdobou autosalonů v , a Detroitu, jen vše dohromady, v motorkářském světě, představili Evolve nový model Lithium.elektromotorka Lithium


foto: Evolve Motorcycles

Skromný stánek Evolve Motorcycles na veletrhu EICMA v Miláně je doslova v obležení. Tým nadšených konstruktérů vděčí za nadměrnou pozornost skvělému nápadu, který si s sebou přivezl z USA. Jde o funkční repliku světelné motorky “lightcycle” z filmu Tron, o které jsme nedávno informovali.

elektromotorka Lithium elektromotorka Lithium elektromotorka Lithium

Ta vznikla v konstruktérském týmu Parker Brothers Choppers, ale spřízněná parta Evolve Motorcycles do ní dodala elektrický pohon. A tak není divu, že se se strojem v Miláně chlubí.

Hlavní novinkou je však nový model Lithium. Elektromotorka stylu streetfighter vznikla opět v tandemu s Parker Brothers. Ti se postarali o moderní, nicméně veskrze klasický vzhled, zatímco Evolve dodali elektrické hnací ústrojí.

Díky tomu se Lithium může pochlubit 40kW motorem a dojezdem 160 km při max. rychlosti 160 km/h. Evolve by ji chtěli začít prodávat, pravděpodobně už v letech 2012-2013, a to za cenu kolem 20 000 dolarů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proto, protože motocykl je motocykl a ne auto, ale to může pochopit asi jen motorkář, tak že nic ve zlým pánové ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

40 kw? proč tak silnej motor ? se dává do elektromobilů vážících 900 kg

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože se bohužel najdou lidé, kteří už neví co by...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol