Verge TS Ultra: elektromotorka z budoucnosti s dojezdem 375 km

Z ledového Finska přichází přelomová elektromotorka Verge. Po úspěchu v Evropě se chystá do USA.

Značka elektromotorek Verge nabízí tři modely: Verge TS Ultra, TS Pro a TS. Liší se specifikacemi, ke kterým se dostaneme, ale jedno mají společné. A to beznábojové zadní kolo, díky čemuž mají elektromotorky Verge úžasně futuristický design. Měděné jádro elektromotoru a magnetický kroužek jsou umístěny ve vnější části kola.

Výkon nejnižší verze TS začíná na 80 kW/700 NM, max. rychlost je 180 km/h, dojezd 250 km, zrychlení 0-100 km/h je 4,5 sekundy. Ultra verze posouvá tyto parametry směrem k superbikům. Max. rychlost 200 km/h, zrychlení 2,5 sekundy, max. výkon 150 kW/1200 Nm a dojezd až 375 km. Rychlonabíjení u Ultra verze trvá jen 25 minut.

V současné době pracuje firma na vstupu na americký trh ve vybraných státech a doufá, že prodej a dodávky zahájí v roce 2023. Na americkém trhu vidí Tuomo Lehtimäki, šéf Verge, pochopitelně velký potenciál a očekávání motocyklových nadšenců prý bude brzy odměněno ještě výkonnějšími a futurističtějšími elektrickými motocykly.

Cena elektromotorky Verge TS začíná na 33 011 euro, pokračuje přes 36 581 euro u verze TS Pro a končí na úctyhodných 54 431 euro pro TS Ultra. V online konfigurátoru si pro svůj model můžete navolit barvy, materiál sedadla a vybrat zavěšení kol (Wilbers/Öhlins).

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář