Japonsko připravuje nový 500 km/h rychlovlak

patří už několik desítek let k zemím využívajícím zcela běžně. Proto si může dovolit přemýšlet už i o jejich modernizaci. Takto se například má do roku 2027 vybudovat nová mezi městy Tokyo a Nagoya. tam budou jezdit rychlostí až 500 km/h.   

, japonské rychlovlaky, desítky milionů Japonců pro cestování po svých ostrovech Honšú a Kjúšú. V zemi je přes 2450 km vysokorychlostních tratí. Průměrná rychlost dosahuje 300 km/h a nejvytíženější linkou je ta mezi dvěma největšími japonskými metropolemi, a Ósakou.

Nagoya je třetím největším městem Japonska. Metropolitní oblast obývá přes osm milionů lidí. Mimochodem, v Nagoje se nachází největší železniční stanice na světě počítáno plochou.

Vlaky Šinkanzen už do města z Tokya přijíždějí. V současné době ale trvá cesta asi 95 minut. Nová trať, která má být dokončena do roku 2027, by měla cestu zkrátit na 40 minut.

Následně se počítá s tím, že zrychlená modernizovaná vysokorychlostní linka bude protažena až do Ósaky. To je ale daleká budoucnost roku 2045.

Nová linka mezi Tokyem a Nagojou využije technologie , tedy magnetické levitace.

Napsat komentář