Honda Insight hybrid se prodává velmi dobře

Jen co Honda uvedla na trh novou generaci svého hybridu Honda Insight, už se může pochlubit slušnými výsledky. Nejlevnější hybridní automobil na trhu jde v Japonsku na dračku. Za pouhý týden si jej objednalo 5000 zájemců, čehož chtěla automobilka dosáhnout během měsíce. V zemi vycházejícího slunce se hybrid prodává od 1,89 milionu jenů, tedy v přepočtu asi 470 000 Kč. Konkurenční Toyota Prius se v Japonsku prodává za 2,3 milionu jenů – na trh se však nyní chystá nový model pro rok 2010, jehož cena prozatím není známa – na trhu bude teprve v květnu. Uvedení nové Hondy Insight v Evropě se očekává během letošního března, v Americe pak bude k dispozici od dubna.

2 Comments on “Honda Insight hybrid se prodává velmi dobře”

  1. Hybrid a vodík-dobrý, ale
    Hybrid a vodík-dobrý, ale budoucnost je v elektrice samotné.
    Voda, slunce, vítr a né dým. To je podle mne budoucnost a ne fosílie.
    Těším se, až bude Honda vyrábět „elektroCivic“ s dojezdem okolo 500km, s pětinovou spotřebou, s možností nabíjet kdekoli ze zásuvky do 30min. Ticho, čisto, pohoda. Brzy nám stejně zakážou jezdit soukromě konvenčními osobáky. Nejprve v centrech, potom ve městech, potom na horách, potom všude. Dávám tomu tak 5 let (v centrech ….). a jsem pro!!!

  2. Než se nám povede
    Než se nám povede vylepšit akumulátory, tak si myslím že hybridy jsou nejlepší cesta.Taky by neškodil pohon na bioplyn a pro jeho výrobu je materiálu(posekaná tráva,kaly z čističky,listí) celkem dost a furt bude.Až se povede zefektivnit výrobu vodíku,tak by mohl fungovat i vodíkový motor.

Napsat komentář