Hybrid Honda Insight v prodeji

Nejžhavější konkurent tradičního hybridu Toyoty Prius jde právě nyní na japonský trh. Základní cena Hondy Insight byla stanovena na zhruba 21 tisíc dolarů, což je přepočteno dnešním kurzem 462 tisíc korun. Základní verze ostříleného Priusu se přitom v Japonsku prodává nyní za v přepočtu 566 tisíc korun.

Honda od začátku slibovala, že se proti Priusu bude vymezovat především cenou, což se zatím potvrzuje. Roční plán prodejů je 200 tisíc vozů. Polovina je určena pro USA, zbytek se má podle plánu prodat na japonském a evropském trhu. Zřejmě proto se spekuluje i o tom, že v USA bude cena ještě citelně nižší, a sice v rozsahu 19 až 20 tisíc dolarů (418 – 440 tisíc Kč).
Na ohlášení cen pro Evropu si ještě nějakou dobu počkáme. Jisté je však jediné, cena nebude vyšší než u konkurence. A ta na to v ideálním případě bude rychle reagovat.

3 Comments on “Hybrid Honda Insight v prodeji”

  1. Tom už je ten plug-in
    Tom už je ten plug-in hybrid s dojezdem cca 60 km.To asi ne,jinak by to byla naprostá bomba.Takže jako Prius ,sníží to spotrebu asi o 2L ,ale je to o něco dražší.Ale jinak čistě z ekonomického hlediska se to asi zatim nevyplatí , ale ukazuje to cestu kterou se budou auto ubírat směrem k plnohodnotným elektromobilům.Takže celkem dobrý , ale počkám na plug-In hybrid.

Napsat komentář