General Motors pracují na čistém elektromobilu

jsou onou nechvalně proslulou americkou automobilkou, která v 90. letech úspěšně vyvinula – a následně úspěšně zabil projekt . Dnes už běžně prodává , a vyvíjí a znovu údajně také čisté .   

foto: General Motors – Chevrolet Sail EV koncept

V nedávno proběhla konference “Charged 2011 – EV Symposium Silicon Valley”. Zúčastnil se jí mimo jiné také Dave Barthmuss, oblastní manažer západní skupiny automobilky. Jeho přednáška byla nazvána „Ekonomická studie elektromobilů“.

General Motors strávili poslední dva až tři roky silnou marketingovou masáží veřejnosti týkající se jejich plug-in hybridu . Dokonce pro něj vymysleli vlastní označení „E-REV„, tedy Extended-Range Electric Vehicle, neboli elektroauto s rozšířeným dojezdem.

Zcela na opačném pólu proti General Motors stojí se svým plně elektrickým . Tyhle dvě automobilky se přímo utkávají na tržním kolbišti ve (zatím vede Leaf) a nepřímo ve vtipných reklamách.

Na konferenci padla samozřejmě řada dotazů, skrze které se nakonec dostalo i na přímou otázku zda GM pracuje na projektu čistého . Na to Dave odpověděl, že „jsme vždycky mluvili o plug-in hybridech a možnosti odebrání rozšiřovače dojezdu a výrobě čistého . Všechny tyhle možnosti jsou na stole.“

Dave Barthmuss se ale samozřejmě projevil jako rozený obchodník, když zdůraznil, že GM neříká, že čistý elektromobil opravdu udělá, ale neříká ani, že ho neudělá. Na autosalonu v Kantonu ale koncem minulého roku ukázala čínská pobočka GM koncept elektromobilu Chevrolet Sail EV.

Zároveň Dave poddhalil, že na v automobilka odhalí plug-in hybridní . O tom se začalo mluvit krátce po představení konceptu v roce 2007. Pak ale na čas zkazky utichyl. Zdá se, že v polovině ledna 2012 opět ožijí.

One Comment on “General Motors pracují na čistém elektromobilu”

Napsat komentář