Ford začíná s prodejem hybridů a elektromobilů

Elektromobil Ford Focus Electric je v USA na cestě k prodejcům ve státech New York, Kalifornie a New Jersey. Celkem bude elektrické auto k dispozici v 67 obchodech. Ford navíc přijímá předobjednávky na nový Ford C-Max Hybrid. Plug-in hybrid bude následovat do konce roku.

Ford nejde cestou vývoje elektromobilů a hybridů od podlahy, ale raději přizpůsobuje elektrickému/hybridnímu pohonu stávající osvědčené modely jako je právě Focus nebo C-Max
foto: Ford

Ford velmi ambiciózné očekává, že hybridy a elektromobily budou do roku 2020 tvořit až čtvrtinu jeho prodejů. Řekl to vice president globálního vývoje skupiny Ford v začátkem roku 2011 na veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show v Las Vegas.

Přesněji řekl, že Ford plánuje s 2-3 % prodejů v oblasti hybridů a elektromobilů do roku 2015 a 10 % až 20 % do roku 2020. Na automobilku, která začala s prodejem hybridů až hluboko po roce 2000 a prodala jich mnohonásobně méně než třeba Toyota jsou to velmi odvážné předpoklady.

Nicméně, právě v těchto týdnech Ford v USA inicializuje ofenzívu. Předně, k 67 prodejcům ve státech , New Jersey a Kalifornie míří elektromobily Ford Focus Electric. Ke každému zhruba šest kusů. Letos plánuje prodat kolem 5000 těchto vozů.

Zároveň odstartoval příjem objednávek na , který je konkurentem pro veleúspěšný model Toyota Prius v. Základní cena nového hybridu značky Ford začíná na $25 995, tedy o $500 méně než Prius V. Ten má v USA, spolu se zbytkem rodiny Prius, obrovský úspěch.

Pro zajímavost, Ford v dubnu 2012 v USA prodal pouze 1175 hybridů, zatímco Toyota jich prodala 25 168, z toho 3 847 byl právě model Prius V.

tisková zpráva, Automotive News, Autobloggreen

Napsat komentář