Autosalon Ženeva 2012: světové premiéry Ford

Ford si pro připravil v sériové podobě svůj B-MAX, který nabídne komunikační systém SYNC, nejnižší spotřebu paliva ve své třídě a inovativní konstrukci dveří Ford Easy Access. Další světovou premiérou je nové generace, stylovější, prostornější a technicky vyspělejší.

Nový Ford B-MAX se skutečně tradičnímu uvažování a přichází s velmi inovativním způsobem otevírání zadních dveří, zcela mu chybí B sloupek. Bude k dispozici také litrová verze EcoBoost
foto: Ford

Zcela nový Tourneo Custom Concept, luxusní mikrobus v mnohém srovnatelný s osobními vozy, je předzvěstí přicházející nové řady užitkových vozů Ford

Ford zároveň stvrzuje svoje úsilí o udržitelnou budoucnost osobních automobilů Focusem Electric a vyhlášeným novým Focusem 1.0 EcoBoost

Ford dále představí sériovou podobu nové Fiesty ST, první sportovní varianty současné Fiesty; novou generaci crossoveru Kuga, stylovější, vyspělejší a prostornější než velmi úspěšný současný model; a Tourneo Custom Concept, který oznamuje příchod nové řady užitkových vozů s nosností do jedné tuny.

Ford zároveň vystavuje v  dvě zásadní varianty modelu , které zdůrazňují zájem společnosti na udržitelné budoucnosti individuální automobilové dopravy: Focus Electric a Focus 1.0 EcoBoost s dosud nejúspornějším zážehovým motorem Fordu.

auto elektromobil Ford Focus Electricfoto: Ford

„Úspěšně jsme naplnili svůj závazek udržet modelovou paletu Ford nejaktuálnější v oboru,“ řekl Odell.

„Náš nový Ford B-MAX se skutečně vzpírá tradičnímu uvažování a přichází s jedinečným přístupem, o jaký se žádný jiný výrobce dosud nepokusil. Nová Fiesta ST, Kuga a Tourneo Custom Concept jsou tři velmi rozdílné produkty, které však mají společnou jednu věc – jsou zcela orientované na zákazníka,“ dodal Odell.

„Focus Electric a Focus 1.0 EcoBoost dokládají naše úsilí o udržitelnou budoucnost automobilů.“

B-MAX – otevírá dveře novému myšlení v segmentu malých vozů

Řešení dveří nazvané Easy Access nabízí styl i nevídanou praktičnost s ničím nerušeným nastupováním a vystupováním.

Konvenční přední dveře jsou zde totiž kombinovány s posuvnými zadními dveřmi, do nichž konstruktéři integrovali nosné středové sloupky karoserie. B-MAX přitom slibuje nejnižší spotřebu paliva a emise CO2 ve své třídě.

B-MAX současně znamená evropskou premiéru komunikačního systému Ford SYNC. Jednou z jeho funkcí pro Evropu je automatické tísňové volání, které v případě dopravní nehody samočinně kontaktuje záchranné složky.

A konečně, jako první vůz ve své třídě nabízí B-MAX systém Active City Stop, předcházející nehodám v nízkých rychlostech.

Fiesta ST – globální debut sportovního hatchbacku

Zcela nová Fiesta ST bude o 20 procent výkonnější než její předchůdce. Motor 1.6 EcoBoost o výkonu 132 kW zvládne zrychlení 0-100 km/h za méně než sedm sekund a umožní vozu dosáhnout nejvyšší rychlosti přesahující 220 km/h.

Výrazným posunem vpřed je také speciálně naladěný podvozek snížený oproti standardní Fiestě o 15 mm, zdokonalený systém stranového přesměrovávání točivého momentu (eTVC) a elektronický stabilizační program se třemi přepínatelnými režimy – to vše prověřeno více než pěti tisíci testovacích kilometrů na Severní smyčce Nürburgringu.

Ford Kuga – chytřejší, stylovější, prostornější

Ford staví na úspěšném receptu současné Kugy a dále ho zdokonaluje. K nejvýznamnějším novinkám patří bezdotykové otevírání výklopné zádi pouhým mávnutím nohou pod zadním nárazníkem, zavazadlový prostor větší o 82 litrů a sklápění zadních sedadel do roviny tlačítkem.

Ford zapracoval rovněž na jízdních vlastnostech, vylepšil systém pohonu všech kol, přidal do nabídky motorizací zážehový motor 1.6 EcoBoost a rozšířil výbavu o systém SYNC s automatickým tísňovým voláním.

Tourneo Custom Concept – luxus pro více osob

Ford Tourneo Custom Concept oznamuje příchod zcela nové řady užitkových vozů Ford.

Tourneo Custom Concept využívá stejných principů kinetického designu jako současné osobní vozy Ford. Auto nabízí nejmodernější asistenční systémy a komunikační rozhraní SYNC s automatickým tísňovým voláním.

Focus – dvě verze pro šetrnější budoucnost

Dvě zajímavé varianty Focusu, 1.0 EcoBoost a elektromobil Ford Focus Electric, ukazují možné cesty k udržitelné budoucnosti osobních aut. Obě novinky se přidávají k neustále rostoucí řadě úsporných modelů Ford ECOnetic.

tisková zpráva

Napsat komentář