Fisker zvyšuje cenu plug-in hybridu Karma

Jan Horčík - 20 Prosinec 2011

Vyrábět luxusní auta nadupaná těmi nejmodernějšími technologiemi není žádné peříčko. Znovu a znovu se o tom přesvědčuje Henrik Fisker ve své automobilce Fisker Automotive. Aktuálně byl nucen zvýšit cenu svého Fisker Karma plug-in hybridu, a to na $102 000.Fisker Karma plug-in hybrid

První plug-in hybridy Fisker Karma už brázdí světové silnice. Především ty luxusní...
foto: Fisker Automotive

Na samotném počátku, kolem roku 2008, ještě Fisker věřil, že plug-in hybrid nabídne za cenu kolem $80 000. Později byla startovní cena stanovena na $87 900 a nakonec finálně na $95 900.

Za tuto cenu si mohli případní zájemci auto objednávat až do 13. prosince 2011. Od té doby je auto k dispozici za $102 000 dolarů, v přepočtu asi dva miliony korun českých.

I tak ale patří Fiskerovi obrovské uznání. Mezitím stačily zkrachovat desítky podobných firem s velkolepými plány na uvedení hybridního/elektrického auta na trh. Jemu se to přese všechny nesnáze podařilo.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station