Fisker: plug-in hybridy se začnou prodávat stejně jako iPhone

Jan Horčík - 25 Leden 2011

, zakladatel automobilky a duchovní otec , věští elektrickým autům skvělou budoucnost. "Podívejte se na LCD televize a smartphony," řekl doslova na summitu World Future Energy v .   

Fisker Karma

galerie: Fisker Karma
Fisker Karma Fisker Karma Fisker Karma

Chtěl tím ilustrovat obrovský pád cen spotřební elektroniky v posledních letech. , , notebooky, cena všech těchto produktů v posledních letech šla strmě dolů.

Navíc, na začátku nikdo nevěřil, že se tyto produkty skutečně ujmout. Zejména u a je tento příklad markantní - jejich kvalita byla tehdy v porovnání s klasickými CRT doslova tristní.

Jenže zájem zákazníků rostl, tím se zvyšovala i výroba. Cena produktů šla dolů, kvalita nahoru. Dnes už nic jiného než ploché a monitory nekoupíte, a to za ceny, o kterých jsme si před 10 lety mohli leda nechat zdát.

To samé se podle Fisker odehraje v oblasti . "Když budete chtít elektrické auto, koupíte si ho. Uvidí je tak více lidí a každý bude najednou chtít mít tu nejnovější technologii," řekl doslova Fisker.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station