Elektromobily Mia míří do Velké Británie

elktromobil Mia

Automobilová společnost se ve chystá zahájit prodej svých značky . byly poprvé představeny veřejnosti na březnovém a od té doby se staly držitelem ocenění iniciativy „Německo – země nápadů“.   
foto: voitureelectrique.net

Francouzsko-německá společnost zároveň potvrdila svůj zájem, zúčastnit se s vozem Mia L letošního závodu RAC Future Car Challenge. Ten se bude konat 5. listopadu a závodníci při něm urazí vzdálenost necelých 100 km vedoucí z britského Brightonu do .

Závod je určen pro elektromobily, , vodíkové automobily, automobily s nízkoemisními motory a nechybí zde takoví výrobci jakými jsou , , , , nebo také .

Mia je vyráběn ve třech verzích. Mia L je výrobcem označován jako čtyřmístný mikrobus s délkou lehce překračující tři metry a s maximální rychlostí 110 km/h. O něco kratší varianta Mia K (2,87 m) pojme do svých útrob pouze tři cestující. Nezvyklé u obou exemplářů je systém uspořádání sedadel. Řidič sedí sám v přední části vozu a dva respektive tři spolujezdci jsou umístěni za ním.

Mia L se rovněž stala základem pro třetí model Mia Box Van, který je vybaven pouze sedadlem řidiče. Díky této úpravě se zvětšil nákladový prostor vozu na objem 1500 litrů. Snadný nástup a výstup do vozu zajišťuje dvojice posuvných dveří.

Jako dodavatel baterií pro vozy Mia byla zvolena firma Evida. Její 8kWh by měly těmto lehkým vozům (hmotnost je pouhých 750 kg včetně baterií) zajistit městský dojezd 80 až 90 km. Plné dobití by mělo proběhnout za méně než tři hodiny.

Pokud by se však někomu zdálo 90 km málo, na přání budou k dispozici i 12kWh zvyšující nejen dojezdový rádius na 120 až 130 km, ale také dobíjecí čas na necelých pět hodin.

Automobilka už zaznamenala více než 2500 objednávek, které by měla začít uspokojovat od letošního června. Startovací cena elektromobilu Mia L je nastavena na 24 500 euro, kdežto Mia Box Van by měl být o dvě tisícovky levnější. Zájemci o nejmenší třímístný model by si měli připravit necelých 20 000 euro.

yousaytoo.com

Napsat komentář