Elektromobily Daimler k vidění v Praze na Chodově

Ve dnech 7., 8. a 10.10. 2011 budou v showroomu na Chodově vystaveny nejnovější značky /Mercedes-Benz. Jde o modely SLS AMG E-CELL, tedy unikátní sportovní na elektřinu, Vito E-Cell, dodávka na elektřinu a Smart ForTwo ED, malé elektrické auto do města.

Daimler se do aut na alternativní pohon pouští s obrovskou vervou. Jako jedna z největších německých automobilek ani nemůže jinak.
foto: Mecedes-Benz

SLS AMG E-CELL

Tento unikátní sportovní elektromobil představila značka AMG jako výkladní skříň technického know-how společnosti. Čtyři elektromotory umístěné v blízkosti kol nabízí nevyšší výkon 392 kW a točivý moment 880 N.m. SLS AMG E-CELL zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,0 s.

Sportovní automobil s nepřehlédnutelným lakováním “AMG lumilectric magno” byl prezentován na nejvýznamnějších světových autosalonech a nyní se podařilo jej krátce zapůjčit pro vystavení zde, v České republice. Dr. D. Zetsche v březnu tohoto roku na ženevském autosalonu oznámil, že se tento model začne v roce 2013 vyrábět sériově.

Vito E-CELL

První sériově vyráběný dodávkový elektromobil. V únoru 2010 informoval Mercedes-Benz poprvé o sériově vyráběném dodávkovém elektromobilu Vito E-CELL. Do dnešního dne jezdí v sedmi evropských zemích již na 350 těchto dodávkových .

Vito E-CELL disponuje výkonem 60 kW, točivým momentem 280 N.m a uveze až 850 kg. Vito E-CELL bude nyní poprvé vystaveno v a od příštího měsíce bude pro případné zájemce z řad zákazníků k dispozici prvních 10 ks těchto dodávkových elektromobilů.

smart fortwo electric drive (druhá generace)

Průkopník v oblasti elekromobility. Již v roce 2007 vyjely do ulic Londýna elektrické smarty první generace. Od roku 2009 vyrábí smart druhou generaci tohoto úspěšného elektromobilu, který jezdí již v 18 zemích světa.

Díky velké poptávce bylo vyrobeno místo plánovaného jednoho tisíce kusů, více než 2000 modelů smart ed. V minulém roce uzavřela naše společnost MBCZ partnerství s energetickou společností E.ON a v České republice jsme jako první uvedli do prvozu sériově vyráběné elektromobily.

Třetí generace smart fortwo electric drive přijde na trh v roce 2012. Bude běžně prodejná, za cenu kolem půl milionu Kč.

tisková zpráva

One Comment on “Elektromobily Daimler k vidění v Praze na Chodově”

Napsat komentář