Elektrokolo Smart ebike půjde do výroby

Ivo Hradil - 18 Srpen 2011

Výrobce malého městského oznámil, že hodlá spustit výrobu svého Smart ebike, které představil už v loni na . Podle Daimleru, jenž je vlastníkem značky Smart, bude vyrábět v kooperaci berlínský výrobce elektrických kol firma Grace. Prodej by měl začít na územích a v první polovině roku 2012.Smart ebike

Elektrokolo Smart ebike je jedno z mála, které využije rekuperaci energie.
foto: Daimler

Inteligentní Smart ebike je vhodné pro lidi, kteří si chtějí užít pohodlné jízdy na kole a přitom se příliš neunavit šlapáním na pedály. Smart své elektrokolo také nazývá „pedelec“ neboli pedálové elektrické kolo.

Při prvním pohledu zaujme elegantní dvoubarevné pojetí, které je provedeno v typických barvách společnosti, tedy v zelené a bílé. Nápadný kontrast s hliníkovým rámem tvoří plastový box a dynamický vzhled doplňují 26palcová kola.

Ačkoli elektrokolo může být poháněno skrze ozubený řemen pouze vlastní silou, stlačením tlačítka lze přivést k životu 250wattový . Elektrocyklista si pak může zvolit ze čtyř úrovní výkonu , který mu výrazně usnadní jízdu.

V závislosti na intenzitě šlapání a volbě úrovně výpomoci elektromotoru, lze v asistované jízdě ujet vzdálenost až 100 km. Při rychlosti vyšší než 25 km/h se automaticky elektromotor vypne.

tvrdí, že použitá 400Wh je jednou z největších, které se v segmentu elektrických kol používají. Na dobíjení baterie se podílí brzdné energie a plně ji lze dobít skrze běžnou elektrickou zástrčku za dvě až tři hodiny. Bezpečnost jízdy zvyšují diodové světlomety.

kompletní řada Smart dopravních prostředkůfoto: Daimler

Smart ebike navíc disponuje řadou technických vychytávek, které mohou řidiči usnadnit orientaci v terénu. Majitelé mohou zajásat, neboť pomocí speciálního držáku lze využívat nejen jako navigaci, ale také jako informační displej informující mimojiné o stavu baterie a předpokládaném .

Jízdní kolo je ve většině případů považováno za levný dopravní prostředek určený pro lidi, kteří si nemohou dovolit automobil. V případě Smart ebike ovšem nepůjde o nejlevnější záležitost, neboť katalogová cena pro německý trh je stanovena na 2 900 euro. Smart ebike bude k vidění na Eurobike show ve Friedrichshafenu a o něco později také na letošním .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2 900 euro - TO JE SLUŠNÝ ŮLET ZA OBYČEJNÉ - /NAVÍC ANI NEODPRUŽENÉ/ E-KOLO !!!
ZA cca +- 1000.- EURO SE DÁ KOUPIT PODSTATNĚ LEPŠÍ E-KOLO NEŽ JE TOTO !


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol