Elektrický pickup Renault Kangoo Express Z.E.

patří mezi lídry na evropském trhu lehkých už od roku 1998. V polovině roku 2011 nasadí novinku v podobě elektrického pickupu Kangoo Express Z.E. Jeho cena se má pohybovat kolem €20 000 bez daně.   

elektrická dodávka Renault Kangoo Express Z.E. elektrická dodávka Renault Kangoo Express Z.E. elektrická dodávka Renault Kangoo Express Z.E.

Přitom už na začátku letošního roku se úspěšná řada malých dočkala tří nových modelů v podobě New Master, New Trafic and Kangoo Express Maxi. Renault má v tomto směru pokryty prakticky všechny objemy od 2 do 22 m3.

Renault Kangoo Express Z.E. představila automobilka v Hannoveru na výstavět užitkových aut. Tamtéž, kde se objevil také nový elektrický .

Hlavním lákadlem elektrických užitkových aut není kromě tichého chodu a nulových emisí (pro provozovatele prakticky nepodstatné) nic jiného než cena provozu. „Naplnit nádrž“ bude u modelu Kangoo Express Z.E. znamenat výdaj jednoho až dvou eur. Tedy v západní doslova drobné. Přitom vám plná kapacita baterií vystačí na 160 km. Pro jako dělané.

Renault Kangoo Express Z.E. je stejně jako benzinová verze dlouhý 4,21 metru a přepravní prostor má objem mezi 3 a 3,5 m3. Max. délka nákladu je 2,5 metru a jeho max. hmotnost 650 kg. Baterie jsou umístěné zhruba uprostřed auta v podvozku.

Dobíjecí zásuvka je umístěna v přední masce auta hned vedle pravého světla. Plné se standardní domácí 220V 16A zásuvky trvá mezi šesti a osmi hodinami, tedy přes noc. Výkon elektrického motoru je 44 kW (60 koní) a max. točivý moment 226 Nm.

O jeho se starají 22kWh . bude k dipozici v devíti různých barevných provedeních. se bude vyrábět ve v Maubeuge, tedy na stejném místě kde se vyrábí i klasická benzinová verze. Už dnes lze zadávat předobjednávky skrze stránku www.renault-ze.com.

Mimochodem, užitkovou modifikaci svého elektrického auta do města ukázalo už také v podobě .

Napsat komentář