DTV Shredder – pásový Segway pro armádu

V roce 2006 se tehdy náctiletý Ben Gulak vydal z kanadského maloměsta Milton v Ontariu na výlet do . Jako mnoho dalších lidí i jeho zaskočila. Především obrovským ve městech. Když se vrátil, rozhodl se, že zkusí vymyslet alternativu malým špinavým , které byly v Číně na každém kroku. Vymyslel proto Uno s jedním kolem. Ta mu získala zaslouženou pozornost. O dva roky je tu s další novinkou. Můžeme jí říkat „motorový skateboard“ nebo „ pro „.   

Jmenuje se DTV Shredder. Malé pásové jezdítko je určeno především do terénu. Dokáže jet rychlostí až 50 km/h, vystoupat převýšení 40°, otočit se na 60 cm a být ovládáno vzdáleně. Především ale vypadá úžasně na videích (viz. dále).

Segway - DVT Shredder
Segway - DVT Shredder

Ben Gulak a jeho kolegové konstruktéři z firmy BPG-WERKS věří, že nejlepší využití by toto jedinečné malé vozítko mohlo najít v armádě. Vojákům umožňuje rychlý pohyb ve složitém terénu, je tedy vhodné pro průzkumné mise, rychlou pomoc nebo evakuaci.

Segway - DVT Shredder

Segway - DVT Shredder

DTV Shredder váží pouze 56,7 kg a je vysoký 35,5 cm. Pohání jej motor o výkonu 15 koní. Navíc jde o zařízení velmi flexibilní, které může být přímo v poli přestavěno k různým účelům. Gulak v posledních měsících údajně vyjednává s velkým kanadským výrobcem o tom, že by se Shredder mohl začít konečně doopravdy vyrábět. Konečné rozhodnutí má padnout v říjnu.

DailyMail, tip: Dan Přibáň

19 Comments on “DTV Shredder – pásový Segway pro armádu”

 1. nahlédněte sem:
  DTV

  nahlédněte sem:

  DTV Shredder pásový motorboard

  Je-li to opravdu dostupné za uváděnou sumu netuším, to už si musí každý otestovat sám 🙂
  (to kdyby tak bylo možné na elektriku – joj, to by bylo radosti)

  Já mám od této prodejny na říjenec objednanou el. kolobrndu – už se nemohu dočkat kdy si na ní polámu hnáty.

  Teď se konečně pořádně koukám a vidím že je to vlastně čtyři roky starý článek – proč já wůl si zbytečně třepím pysk.
  Jo a ty stránky xridegroup.com na mne osobně působí velice neseriozním dojmem, spíš mi to připadá jako taková „černá díra“. Od nich bych nekoupil ani krabičku sirek.

   1. Elektromotorka nemůže
    Elektromotorka nemůže (nesmí) být vybavena spalovacím motorem už z principu. Podle mého skromného názoru motorka(motor libovolně různý, tedy jak benzínový, tak elektrický….uzpůsobený k ježdění základním způsobem, tedy řídítka a ovládací páčky). Ale elektromotorka (elektrický motor…uzpůsobený k ježdění základním způsobem…) už z definice nesmí mít spalovací motor, pokud je nevyužívá k pohybu elektromagnetu a tvorbě elektřiny. Nebo už nastala nová doba, kdy elektricky ovládaný motor budeme nazývat elektromotorem, i když je to v principu klasický spalovací motor? A elektromobil pak bude vozítko v žárovičkou?

    1. doplněni
     pak ovšem

     doplněni
     pak ovšem můžeme všechna paliva nazývat biopalivy, protože co je uhlí než zkamenělá stará přeslička, co je ropa než zkamenělý dinosaurus(nebo jiný heterotrofnní organizmus), který si živil jinou rostlinou? Do důsledku jsou pak veškeré nosiče energie z vesmíru, tedy za zvláštní příplatek budeme říkat vesmírná energie ty jediná čistá vstup do mého pohybového vehiklu? Za blbost se platí, nemusíte však být vy, kdo vydává……

      1. Spíše bych tímto pohanil
       Spíše bych tímto pohanil autora, že zklamal své čtenáře tím způsobem, že když kliknu na tyto stránky, pak očekávám, že představené dopravní prostředky budou mít elektromotor (i když to není přímo v článku zmiňováno)-či jiný zajímavý koncept.
       Z tohoto pohledu představované vozítko vypadá jen jako vypreparovaný skútr, ale jinak ničím zajímavý.
       Mimochodem nedávno jsem podobný (podomácku vybavený benzínový skateboard) takže bych výše uvedeného autora-návrháře tak neobdivoval.

Napsat komentář