Dny NATO: kromě bombardéru B-52 budou k vidění i elektromobily Škoda

Škoda Auto generálním partnerem Dní NATO a Dní vzdušných sil Armády ČR, které proběhnou 17. – 18. září 2022 v Ostravě.

Třetí zářijový víkend patří na ostravském letišti Leoše Janáčka tradičně Dnům NATO a Dnům vzdušných sil AČR. Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program automobilky Škoda, která je generálním partnerem akce. Návštěvníci  se mohou těšit na flotilu zajímavých modelů Škoda, interaktivní Škoda zónu či závodní a cyklistické simulátory a offroad polygon. Z původní regionální veřejné prezentace armády, policie a záchranářů se stala největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě.  

Čistě elektrická ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV a další zajímavé modely 

Dny NATO jsou největší přehlídkou bezpečnostních složek v Evropě. K vidění bude špičkové  umění a technika vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a  dalších elitních útvarů. Na letišti Leoše Janáčka v Ostravě bude k vidění také flotila značky Škoda AutoAutomobilka přiveze 16 vozů včetně vlajkového elektrického modelu ENYAQ COUPÉ RS iV, který  zaujme na první pohled svým dynamickým vzhledem. Tento elektromobil kombinuje dravé tvary a  černé detaily, typické pro modely RS. 

Víkendová show neopomíná ani milovníky motosportu. Škoda Auto totiž návštěvníky potěší  maketou závodního vozu kategorie Rally2. Škoda Fabia RS Rally2 těží z nejlepší aerodynamiky  ve své třídě a vysoké tuhosti karoserie. Kromě vylepšeného pohonného ústrojí, elektroniky,  bezpečnosti a ovládání vozu se chlubí také novým přeplňovaným motorem o objemu 1,6 l, který vychází z benzinových TSI motorů EA888. ŠKODA FABIA RS Rally2 úspěšně absolvovala rozsáhlý  testovací program na asfaltu, šotolině i sněhu v České republice, Francii, Itálii, Chorvatsku,  Německu, Belgii, Španělsku a také na severu Finska. 

Kromě flotily vozidel na víkendovou akci Škoda Auto přiváží také interaktivní Škoda zónu. Ta  návštěvníkům kromě zajímavého programu nabídne i prostor pro odpočinek. „Škoda zóna, která nabídne bohatý doprovodný program pro celou rodinu, je rozdělena do pěti sekcí. Například  v interaktivní části se návštěvníci mohou těšit na závodní simulátory. Bude zde také možnost  vyzkoušet si nabíjení ředitelského vozu ENYAQ iV Tour de France – vlastním pohybem pomocí  cyklistického simulátoru,“ doplňuje Libor Šedivák, vedoucí marketingu Škoda Auto Česká  republika. V interaktivní Škoda zóně se uskuteční také prezentace témat elektromobility,  bezpečnosti, cyklistiky, motorsportu a moderních technologií. Pro završení zážitku si Škoda připravila také dynamickou prezentaci vozů 4×4 na offroad polygonu.

zdroj: tisková zpráva

Čtyři komentáře u “Dny NATO: kromě bombardéru B-52 budou k vidění i elektromobily Škoda”

Napsat komentář