Dalších šest autobusů Scania Citywide na CNG pro ČSAD Havířov

redakce - 22 Prosinec 2020

Na linkách ČSAD Havířov se objeví dalších 6 nových autobusů Scania s pohonem na stlačený zemní plyn.Osvědčený model Citywide LE je dlouhý 14,8 metrů, pojme 100 cestujících a je zde také místo pro invalidní vozík či kočárek. Vozidla značky Scania jsou v dopravní skupině 3ČSAD patřící společnosti Transdev velmi oblíbená. Ve vozovém parku jich má severomoravský dopravce už více než 40.

Osvědčený model Citywide LE je dlouhý 14,8 metrů, pojme 100 cestujících a je zde také místo pro invalidní vozík či kočárek. Vozidla značky Scania jsou v dopravní skupině 3ČSAD patřící společnosti Transdev velmi oblíbená. Ve vozovém parku jich má severomoravský dopravce už více než 40.
foto: Scania

„Vozidla značky Scania jsou oblíbená pro svou spolehlivost a nízkou spotřebu,“ říká Lukáš Martinů. Manažer prodeje autobusů Scania dodává: „Tato konkrétní verze modelu Citywide LE na stlačený zemní plyn pak mimo jiné vyniká dlouhým dojezdem, který může činit až 650 km.“

To vše díky osvědčenému hnacímu řetězci Scania. Autobus je poháněn devítilitrovým pětiválcovým motorem o výkonu 240 kW. O hladkou změnu 12 převodových stupňů se pak stará automatizovaná převodovka Opticruise.

Řidičům tak přispívá k jednoduché obsluze a cestující zase ocení jízdní komfort. Autobusy Scania Citywide LE jsou dále vybaveny USB dobíjecími porty pro cestující, připojením k WiFi, moderním informačním a odbavovacím systémem podle standardů Moravskoslezského kraje a také celovozovou klimatizací.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

V celem clanku se nepise vubec nic o vyhodnosti oproti jinym pohonum. Tak proc ten clanek vubec vzniknul? Asi nejdulezitejsi na celem buse jsou ty USB konektory.

Obrázek uživatele Marek_

To je tisková zpráva, ne článek, možná tam bude ten pes zakopaný.

---

Lexus GS 450h Premium

O to je to horsi. Takova TZ ma byt zaroven reklama pro DP a Scanii a tak by tam mohli napsat, ze bus CNG jezdi efektivneji, ma xy mensi emise nez naftovy atd.

Obrázek uživatele Marek_

To jo, napsaný je to lajdacky.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele ozana

V Havířově nejezdí nafťáky už 7 let
http://www.hybrid.cz/csad-havirov-poridil-prvni-cng-autobusy-pro-primestske-linky

výhody neřeší, ty už znají z minulosti.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele honza.t

s CNG začali postupně v 90 letech
MHD Havířov CNG + 3 elektrobusy
Budoucnost meziměstské dopravy Havířov - Ostrava Zde obě strany uzavřely smlouvu pouze na dva roky, neboť kraj chce zavést od prosince 2023 na tuto linku pouze vodíkové autobusy.
MHD Ano ale ty dálkové Zajezdové Jsou stále naftové

https://mhd86.cz/2018/06/27/v-havirove-jezdi-nove-elektrobusy-od-sor-prvni-uz-shorel/

https://zdopravy.cz/csad-havirov-nakoupilo-pro-havirovsko-23-autobusu-iveco-na-plyn-57926/

Tak to mohl byt ten clanek jen jedna veta. Havirov poridil dalsich 6 CNG autobusu.

Obrázek uživatele Radovan

Aneb elektriky pro Západ z dalekého Východu http://www.hybrid.cz/cinska-invaze-do-evropy-zacina-246-elektrobusu-v-nizozemsku#comment-271933 a plynoprdy pro Východ z blízkého Východu :-(

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele ozana

Alespoň nejsou tak hlučné jako ty ostravské CNG autobusy (z Polska) a nemají komín jak parník.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.