Tankování CNG (stlačeného zemního plynu) nemusí být omezeno pouze na specializované plnící stanice.

Jezdíte na CNG? Tankovat můžete i doma v garáži

Vozy na CNG dokazují, že ekonomika a ekologie mohou jít ruku v ruce. Ušetří vám běžné náklady na provoz a za spotřební daň, navíc jsou šetrnější k životnímu prostředí. K jejich tankování pak slouží jednak veřejné plnicí stanice CNG, jednak domácí plničky, díky kterým může automobil čerpat palivo i doma v garáži.

auto Škoda Citigo CNG test

Počet CNG aut v Česku rychle roste

V České republice je již přes 5800 vozidel na stlačený zemní plyn (). Oproti třetímu kvartálu 2012 se jedná o nárůst 45 %. Nejvíce meziročně narostl počet osobních a dodávkových vozidel a to o 49 % V ČR je také již 410 plynových autobusů a 55 komunálních vozidel na CNG.

Lukáš Čejna Energy Globe Award E.ON Česká republika

Přihlaste se do soutěže a vyhrajte auto na CNG!

Obměnila Vaše firma vozový park za automobily na alternativní palivo? Staráte se Vy či Vaše okolí o ochranu životního prostředí? Zateplili jste si dům nebo si škola ve Vašem městě vyměnila stará okna za plastová? Pokud víte o jakémkoli zrealizovaném energeticky úsporném či ekologickém projektu, přihlaste jej do soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2012.

CNG stanice

Policie v Ostravě bude jezdit na plyn

Městská se rozhodla investovat částku 1,18 milionů korun na celé poloviny vozového parku. Z 36 služebních vozidel a bude jezdit 18 vozů na (CNG). Finanční úspora na by podle propočtů, vycházejících z počtu kilometrů najetých služebními vozidly včetně aktuální pohonných hmot, měla za rok činit asi 700 tisíc korun.