Dalších šest autobusů Scania Citywide na CNG pro ČSAD Havířov

Na linkách ČSAD Havířov se objeví dalších 6 nových autobusů Scania s pohonem na stlačený zemní plyn.

Osvědčený model Citywide LE je dlouhý 14,8 metrů, pojme 100 cestujících a je zde také místo pro invalidní vozík či kočárek. Vozidla značky Scania jsou v dopravní skupině 3ČSAD patřící společnosti Transdev velmi oblíbená. Ve vozovém parku jich má severomoravský dopravce už více než 40.
foto: Scania

„Vozidla značky Scania jsou oblíbená pro svou spolehlivost a nízkou spotřebu,“ říká Lukáš Martinů. Manažer prodeje autobusů Scania dodává: „Tato konkrétní verze modelu Citywide LE na stlačený zemní plyn pak mimo jiné vyniká dlouhým dojezdem, který může činit až 650 km.“

To vše díky osvědčenému hnacímu řetězci Scania. Autobus je poháněn devítilitrovým pětiválcovým motorem o výkonu 240 kW. O hladkou změnu 12 převodových stupňů se pak stará automatizovaná převodovka Opticruise.

Řidičům tak přispívá k jednoduché obsluze a cestující zase ocení jízdní komfort. Autobusy Scania Citywide LE jsou dále vybaveny USB dobíjecími porty pro cestující, připojením k WiFi, moderním informačním a odbavovacím systémem podle standardů Moravskoslezského kraje a také celovozovou klimatizací.

tisková zpráva

9 Comments on “Dalších šest autobusů Scania Citywide na CNG pro ČSAD Havířov”

   1. s CNG začali postupně v 90 letech
    MHD Havířov CNG + 3

    s CNG začali postupně v 90 letech
    MHD Havířov CNG + 3 elektrobusy
    Budoucnost meziměstské dopravy Havířov – Ostrava Zde obě strany uzavřely smlouvu pouze na dva roky, neboť kraj chce zavést od prosince 2023 na tuto linku pouze vodíkové autobusy.
    MHD Ano ale ty dálkové Zajezdové Jsou stále naftové

    https://mhd86.cz/2018/06/27/v-havirove-jezdi-nove-elektrobusy-od-sor-prvni-uz-shorel/

    https://zdopravy.cz/csad-havirov-nakoupilo-pro-havirovsko-23-autobusu-iveco-na-plyn-57926/

Napsat komentář