Toyota Prius c – nejšetrnější hybrid do města

Kromě představila Toyota na autosalonu v Detroitu také koncept Toyota Prius c. Písmenko „c“ v tomto případě zastupuje slovo „city“, tedy město. Ano, jde o avizovaný malý hatchback.   

galerie: Toyota Prius C (25 obrázků)
Toyota Prius C Toyota Prius C Toyota Prius C

Prozatím jde skutečně pouze o koncept auta. Do prodeje se malý do města má dostat teprve v první polovině roku 2012.

Toyota prozatím nepouští do světa žádné konkrétní informace a podle všeho spíš vyčkává co na nový koncept řekně veřejnost.

Co víme je pouze to, že pětidveřový hybrid nabídne nejnižší spotřebu ze všech (klasických, tj. ne plug-in) hybridních aut na trhu. Ještě aby ne, takový trpaslík!

Překvapivý je pár zadních dveří. Spíše bychom čekali třídveřové řešení, jako třeba v případě hybridu . Navíc, Toyota už jeden pětidveřový hybridní hatchback má v podobě Aurisu HSD.

Interiér konceptu je na fotografiích pojat velmi futuristicky a bezpochyby se ničeho takového ve finální výrobní verzi nedočkáme.

Čekáme také další úpravy exteriéry, ačkoliv ten vypadá už teď velmi dobře, sportovně a přesto nikoliv příliš agresivně. Za to mohou především vysoko posazená přední světla a kulatý čumák.

Dva komentáře u “Toyota Prius c – nejšetrnější hybrid do města”

  1. Pekná malá hybridná
    Pekná malá hybridná toyotka, hm, ak to bude najlacnejší hybrid – super, ak bude vyzerať ako vyzerá OK, no ak to bude naozaj najúspornejší a praktický hybrid tak to bude magnet pre zákazníkov ktorí majú záujem o hatchbacky nižšej triedy a to môže dosť výrazne zamiešať predajnými číslami aj u nás!!!!!!

Napsat komentář