ČEZ představuje novou distribuční sazbu pro dobíjení elektromobilů

redakce - 01 Červenec 2013

Od 1. července Skupina ČEZ nabízí novou distribuční sazbu pro majitele elektromobilů. Využívat ji mohou domácnosti, podnikatelé a menší firmy, které vlastní či dlouhodobě aktivně používají vůz s elektrickým pohonem. K distribuční sazbě nabízí ČEZ Prodej výhodnou cenu silové elektřiny v rámci produktové řady eTarif FIX.auto dobíjecí stanice ČEZ elektromobil Peugeot iOn

Majitelé elektromobilů mohou načerpat energii nejen v síti dobíjecích stanic, ale také doma ze zásuvky - za zvýhodněnou cenu
foto: ČEZ

V následujícím období se pak předpokládá rozvoj služeb určených právě elektromobilistům. Nový produkt s navazujícími službami je součástí strategie projektu Elektromobilita , který je průkopníkem rozvoje tohoto ekologického způsobu dopravy v České republice.

Nová distribuční sazba pro elektromobilní firmy i jednotlivce, která je zákazníkům k dispozici od 1. července 2013, je dalším významným krokem k většímu rozšíření elektromobilů v České republice.

Distribuční sazba určená elektromobilistům z řad domácností nese označení D27d, pro segment podnikatelů a menších firem pak C27d. Její výhodou je uplatnění tzv. nízkého tarifu pro nabíjení elektromobilu v noci.

K distribuční sazbě nabízí ČEZ Prodej velmi výhodnou cenu silové elektřiny v rámci produktové řady eTarif FIX. „Zákazníkům, majitelům elektromobilů, nabízíme dvoutarifovou sazbu s platností nízkého tarifu po dobu osmi hodin v noci. Zákazníci z řad domácností, kteří doposud využívali pro dobíjení elektromobilu například sazbu D02d, tak mohou nočním nabíjením ušetřit až 30 % na každé kilowatthodině,“ vysvětluje principy nového tarifu Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie Skupiny ČEZ.

Speciální dvoutarifovou sazbu nabízí Skupina ČEZ pro všechna odběrná místa kategorie domácností a malých odběratelů, u nichž je věrohodným způsobem prokázáno vlastnické, případně užívací právo (např. leasing) k elektromobilu. Vymezení doby platnosti nízkého tarifu je v časové délce minimálně osmi hodin, v rozmezí mezi 18:00 a 8:00 následujícího dne.

Věřím, že tato novinka je dalším z důležitých kroků k rozšíření počtu uživatelů elektromobilů. S novými modely těchto vozů, které budou v příštích týdnech a měsících uváděny na trh v České republice, a distribučními sazbami vytvořenými speciálně pro elektromobilisty, je rozvoj tohoto moderního způsobu dopravy zase o krůček dál. Jde o jeden ze základních impulzů k širšímu využití elektromobilů jak pro domácnosti, tak pro podnikání. Navíc mohu slíbit, že služby elektromobilistům budeme nadále rozšiřovat,“ dodává Tomáš Chmelík.

Uvedení nového tarifu je totiž jen začátek. Skupina ČEZ plánuje rozšíření možností různých typů dobíjení i pro domácnosti (např. vlastní dobíjecí stanice) a další související služby.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak prvně od 1.7.2013 bylo vytvořeno nové TDD pro nový tarif elektromobilů a tento tarif je platný u všech obchodníků a distributorů.

Článek navozuje dojem, že to má jenom ČEZ či tento tarif vytvořil ČEZ a to je LEŽ. Tento tarif byl vytvořen zároveň pro všechny distributory a obchodníky.

Že PR oddělení ČEZ manipuluje s fakty se dá očekávat, ale čekal sem, že článek bude mít alespoň dole vysvětlení, že to mají všichni obchodníci a že tento tarif byl vytvořen pro všechny obchodníky od 1.7.2013 (stačí jít na strányk ERU a OTE, kde je to vysvětleno)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol