BMW ohlašuje nové hybridy ActiveHybrid 7 a BMW X6 Hybrid

bude letos nabitý „zelenými novinkami“. Svou troškou do mlýna přidá také bavorský klenot v podobě . Aktuálně představil dvojici nových hybridů v podobě BMW ActiveHybrid 7 a BMW ActiveHybrid X6.  

BMW ActiveHybrid 7 BMW ActiveHybrid 7 BMW ActiveHybrid 7

Sportovní ActiveHybrid 7 je mild hybrid vyvinutý ve spolupráci s . O pohon se stará 4.4l osmiválec s výkonem 455 koní plus malý . Tomu dodává štávu 120V . Kombinovaná spotřeba se má pohybovat kolem 11,7 l/100 km (o 15% lepší než u BMW 750i) při zrychlení z 0 na 100 km/h během 4,8 km.

V prodeji bude nová hybridní řada 7 už letos. BMW ActiveHybrid je důležitým prvkem ve filozofii , která má za cíl nabízet technologie výrazně . Důležitá je zde i funkce , která vypne motor kdykoliv zahálí. Elektromotor v nové sedmičce funguje jednak právě jako startér a podpora pro V8, ale také jako generátor při regenerativním brždění. Maximální rychlost auta je elektronicky omezena na 240 km/h.

BMW Active Hybrid X6

BMW Active Hybrid X6 BMW Active Hybrid X6 BMW Active Hybrid X6

Produkční verze BMW ActiveHybrid X6. si odbude světovou premiéru také na . Tentokrát se jedná o dvoumódový jehož spotřeba je zhruba o 20% nižší proti srovnatelným CUV.

Hlavním motorem je osmiválcový benzin o výkonu 400 koní, který je doplněn o dva synchronní elektromotory dodávající 91 koní a 86 koní. Maximální výkon celého systému je pak 480 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne novinka během 5,4 sekund. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 210 km/h. Emise jsou na 231 g/km

Hybridní X6 je prvním modelem od BMW, který dokáže jezdit čistě na elektřinu až do rychlosti 60 km/h a vzdálenosti 2,5 km. Zajímavé je, že narozdíl od sedanu v tomto případě použilo BMW . Opět se samozřejmě počítá s regenerativním brzděním a i tady nalezneme funkci Stop&Start.

Napsat komentář