BMW investuje do výroby malého elektromobilu Megacity

Bavorská automobilka hodlá do roku investovat 400 mil. euro do rozšíření své v Lipsku. Chce tam už brzy začít vyrábět elektrické auto BMW ActiveE a následně malý městský elektromobil .   

O tom jak významná je pro celé značka BMW svědčí i to, že rozšíření továrny odklepla minulý pátek kancléřka společně se šéfem BMW Norbertem Reithoferem. Zúčastnili se ale také premiér Saska Stanislaw Tillich a guvernér amerického státu Chris Gregoire.

„Výrobou Megacity v skupina BMW jasně demonstruje svou důvěru v Německo jakožto zemi hi-tech technologií. Právě tento bude znamenat revoluci v a výrobě. Nabídneme tím našim zákazníkům první přímo stvořené do městského provozu. Zároveň půjde o světově první automobil vyráběný ve větším objemu využívající z větší části CFRP [materiály z ], protože nižší hmotnost umožňuje vyšší ,“ vysvětlil Reithofer.

Výsledkem rozsáhlé investice bude mimo jiné tvorba více než 1000 pracovních míst. Kromě toho se chce zlepšit i v dopadech své výroby na . Hodlá snížit o 50% a spotřebu vody dokonce o 70% na každé vyrobené auto. Zároveň si chce zajistit, že 100% energie bude pocházet z .

BMW si oblast oťukává už delší dobu. Dlouhodobě testuje několik stovek elektrických vozů . V továrně v Lipsku začne od roku 2011 vyrábět elektromobil založený na kupé BMW řady 1. Znalosti získané všemi těmito projekty pak zužitkuje při vývoji a výrobě MegaCity Vehicle (MCV).

Napsat komentář