Barcelona buduje dobíjecí stanice pro elektroskútry

Jan Horčík - 14 Duben 2011

Díky spolupráci firem mobecpoint, Iberdola, a dalších se postupně stává městem vstřícnějším k . Mobecpoint tam buduje pro .   
elektroskútry Barcelona dobíjecí stanice

Mobecpoint má v průběhu následujících měsíců vybudovat celkem 15 dobíjecích stanic, každá bude mít k dispozici šest dobíjecích zásuvek. Energie tam bude zdarma k dispozici minimálně do roku 2012.

Zásuvku bude možné si zarezervovat přes nebo internet 24 hodin denně. Zda je zásuvka volná si můžete zkontrolovat na webu. Systém vám pak dokonce i dá vědět zda je už váš stroj dobitý, ať už jde o či .

Barcelona jako taková dnes po vzoru , , a dalších evropských velkoměst silně investuje do rozvoje elektromobility. Po městě je celkem téměř 180 dobíjecích stanic pro . Jejich polohu můžete snadno najít na .

Bohužel, samotných elektromobilů a vůbec elektrických vozidel, ať už jde o nebo , je zatím poměrně málo. Barcelonská radnice se nicméně snaží jít příkladem a svou flotilu vozů chce z 25% proměnit na - plně elektrický nebo .

Doufá, že v roce už by se městem mohlo pohánět celkem 2000 . V současné době jich je v Barceloně registrováno všehovšudy 14. Mobecpoint tomu pomáhá mimo jiné tím, že začíná se sdílením elektroskútrů v hotelech a univerzitních kampusech.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol