Autosalon Ženeva 1967: elektromobil Ford Comuta

Jan Horčík - 21 Březen 2011

Že nejsou nic nového jasně dokazuje vzpomínka na rok 1967. Tehdy představil na malé elektrické Ford Comuta. Ujel 60 km na jedno nabití max. rychlostí 40 km/h.   
elektromobily Ford Comuta

Ford Comuta byl prezentován podobně jako dnes třeba . Tedy jako malé auto do města ("nákupní taška") určené především pro ženy.

Energii dodávaly auto čtyři 12V olověné baterie o proudu 85 ampérů. Ford Comuta byl skutečně pouze předváděcím prototypem, a tak bylo vyrobeno jen pár kusů.

Dnes jde o muzejní kousek a skutečnou raritu. Doufejme, že podobný osud nepotká současná elektrická auta - ať už prototypy, koncepty nebo skutečné výrobní kusy.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pokud Vás zajímá historie, tak si přečtěte ww.pro-energy.cz/clanky7/3.pdf

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I v roce 1967 ale byli v Československu ekovynálezci viz Dálnik,Vírník,Ema I,II.!Je sice dnes trend ve vypichování přínosů zahraničních firem v tomto oboru.Ale i ve východním bloku byly trendy a pokusy o zlevnění a úspory v přepravě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejde ani tak o vypichování jako o to, že Hybrid absolutní většinu článků přebírá ze zahraničních "zelených" webů (tento např. z gizmag.com), kde logicky o našich domácích věcech není tolik informací. Nicméně z vlastní provenience Hybridu pochází "velké" články - testy, rozhovory apod, takže se možná zpracování nějakého přehledu "elektromobila v časech totality" také dočkáme.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol