Volkswagen Up se spotřebou 3 l/100 km

podle informací magazínu Autocar.co.uk dělá poslední úpravy na svém malém úsporném autě do města – ! Slibuje spotřebu kolem 3 l/100 km.   


Finální název vozu bude pravděpodobně Volkswagen Up Blue-e-motion. O pohon malého auta se postará výrobní verze motoru, která byla k vidění v konceptu .

Vlastně to bude poloviční 1.6l , tedy turbodieselový dvouválec o objemu 800 ccm a výkonu 47 koní. Navíc mu ale údajně má asistovat elektromotor o výkonu 26 koní.

Vypadá to, že nejúspornější verze Volkswagen Up! s přídomkem „Blue-e-motion“ bude nakonec , resp. ještě o něco vzácnější !

Narozdíl od XL1 nepůjde o , sle spíše asistovaný – nebude moct jezdit pouze na elektřinu.

Malou baterii totiž auto využije pouze při startování a v okamžicích kdy je třeba velkého zrychlení. Navíc bude k dispozici funkce rekuperace brzdné energie.

A samozřejmě technologie Stop&Start, podobná té, kterou představil v konceptu XL1 („pulzní startování“).

5 Comments on “Volkswagen Up se spotřebou 3 l/100 km”

  1. uz v roce 2000 jezdilo
    uz v roce 2000 jezdilo naftove lupo se spotrebou 3L/100 , akorat bylo predrazene takze to zrovna prodejni hit nebyl. ted bude dalsi pokus o male usporne auto ktere bude mit oproti staremu lupu jeste elektromotor+baterie… predpokladam ze cena taktez nebude zrovna lidova. pritom staci tak malo, dobra aerodynamika a usporny motor[elektricky nebo spalovaci]. tyhle minivozy s useklym zadkem za sebou zbytecne tahaji aerodynamickou brzdu ktera jen zvysuje spotrebu.

Napsat komentář