Autosalon Paříž 2010: Ford C-Max hybrid a další zajímavosti

Automobilka se na představila v plné parádě. První a pro bude postaven na modelu Ford C-MAX a na trh přijdou v roce . Ve se hybridy, hybridy do zásuvky a čistý objeví už o rok dříve.   

galerie: Ford C-MAX
Ford C-MAX Ford C-MAX Ford C-MAX

Ford už to omílá poněkolikáté dokola, nicméně je příjemné mít jistotu, že to s nízkoemisní dopravou myslí vážně. Tak tedy, , malá plně , bude na trhu během roku 2011. (nebo jakkoliv jinak se bude elektrický jmenovat) se objeví o rok později. Myšleno obojí v USA.

Továrna ve Valencii ve bude vyrábět první hybridní modely pro evropské zákazníky. Hybridy budou odvozeny od nejnovějšího pětimístného modelu , půjde o hybrid a plug-in hybrid. Na evropském trhu budou dostupné od roku 2013. Pátým modelem bude taktéž hybrid, ovšem nové generace o kterém budou podrobnosti ohlášeny později.

Fordu bude využívat motory vyladěné na Atkinsonův cyklus a . Půjde o plné hybridy, kdy spalovací motor i mohou fungovat zcela samostatně. Benzinový motor bude moct jak pohánět nápravu, tak dobíjet . Už dnes tento hybridní pohonný systém využívá model (prodává se pouze v USA). Ten díky tomu může až do rychlostí 75 km/h fungovat na krátké vzdálenosti čistě na elektřinu.

Nová generace plug-in hybridu značky Ford je vyvíjena tak, aby byla schopná jezdit na elektřinu při ještě vyšších rychlostech. Co se týká čistě elektrických aut od Fordu, budou mít majitelé model Transit Connect Electric a Focus Electric možnost dobíjet svá auta ze 120V i 240V zásuvek.

Dodnes se značce Ford podařilo prodat na 140 000 , zejména jde o zmíněný Fusion Hybrid, ale také Escape Hybrid. Dále pak také modely Mercury Milan a Marines a nejnovější . „Víme, že tahle technologie není vhodná pro všechny zákazníky,“ podotýká Derrick Kuzak, vice prezident globálního vývoje produktů firmy.

Napsat komentář