Americká firma staví elektrické náklaďáky Ford

Jan Horčík - 11 Březen 2015

Před rokem jsme psali o elektrickém školním autobusu postaveném na podvozku Ford. Společnost Motiv Power Systems si na něm tehdy testovala možnosti stavby elektrických nákladních aut.auto přestavěný elektrický autobus americké společnosti Motiv Power Systems

Přestavěný elektrický autobus americké společnosti Motiv Power Systems, která jej postavila pro firmu Google
foto: Motiv Power Systems

O rok později je jasné, že Motiv Power Systems mají dostatek zkušeností, technických i obchodních, aby si mohli dovolit nabízet profesionálně postavená nákladní auta založená na podvozku Ford F59, případně jiných.

Motiv Power Systems sídlí v kalifornském Fresnu. Kalifornie dnes patří mezi průkopníky v oblasti elektrické pobolity a platí za hlavní trh pro všechny automobilky, které uvádějí na trh elektrická (či a ) auta.

Elektrické nákladní auto postavené na podvozku Ford F50 nabízí dojezd 160 km na jedno dobití při maximální hmotnosti 10 tun. Záruka jsou tři roky/36 000 mil (asi 58 000 km) na pohonný systém Motiv i podvozek Ford.

Dosavadní testy ukázaly, že takto postavené elektrické nákladní auto dokáže snížit provozní náklady až o 87 % v porovnání se stejným autem s dieselovým motorem. Takto lze stavět větší nákladní auta, dodávky, dodávky s mrazírnou, apod.

auto přestavěný elektrický autobus americké společnosti Motiv Power Systems

Na těchto podvozcích staví americká firma Motiv elektrické dodávky a náklaďáky
foto: Motiv Power Systems

Elektrický pohon společnosti Motiv obsahuje baterie, elektromotor, dobíječku, vytápění, klimatizaci a další komponenty. Vše se montuje na hotový podvozek, který je minimálně modifikován. Součástí "balíčku" je i vzdálená diagnostika a telematika.

Firma v minulosti postavila na podvozku Ford mimo jiné napři. čtyři malé plně elektrické autobusy pro společnost a její hlavní sídlo v Mountain View.

Zpět na HybridPřidat komentář

Prosím opravte si překlep. Na 58 0000 km asi záruka nebude. :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Není zač. Máte ode mě G+1.

---

hariprasad


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station