100 000 elektromobilů pro PSA Peugeot Citroen z Japonska

Mitsubishi a PSA Peugeot Citroen dokončili dohodu, podle níž dodá japonská automobilka evropskému koncernu celkem 100 000 elektromobilů založených na modelu Mitsubishi iMiEV. PSA si je pak v Evropě upraví pro své značky Citroen a Peugeot a evropský trh. pokračování…

Mitsubishi i MiEV Mitsubishi i MiEV Mitsubishi i MiEV

V Evropě se elektrická auta budou prodávat pod značkami Peugeot iOn a Citroen C-Zero. Kromě řízení na levé straně a odlišných značek půjde v podstatě o kopie iMiEV, jak jsme se ostatně přesvědčili na vlastní oči na aktuálním autosalonu v Ženevě.

Přesto jde o velmi odvážný krok PSA. Objednáte-li si 100 000 elektromobilů, znamená to, že máte v plánu jich alespoň stejný počet během následujících měsíců prodat. Uvedení na trh se očekává koncem letošního roku, podle všeho se jedna ze značek (nejspíš Peugeot iOn), ale možná obě objeví také v České republice.

tisková zpráva

3 Comments on “100 000 elektromobilů pro PSA Peugeot Citroen z Japonska”

  1. Mňa by zaujímalo dokedy
    Mňa by zaujímalo dokedy toto môže fungovať? Dokedy budeme exportovať všetky výrobné činnosti? To naozaj západná civilizácia úplne zdegeneruje a všetci budú len manageri? Niečo je tu zhnité ….

    Automobilka uzavrie dohodu, že iná automobilka pre ňu niečo vyrobí a nalepí tam jej logo, však to je hnus.

    1. Ne, tohle opravdu není o
      Ne, tohle opravdu není o exportu výroby do Číny. Tady jde o to, že Francouzi si to sami ještě vyrobit nedokážou, ale chtějí s Mitsubishi spolupracovat a mají pocit, že trh bude chtít elektromobily dříve, než je budou oni schopni vyrobit. Chtějí si pro svou značku zabrat kus trhu s elektromobily, aby si hned první kupující zvykli na to, že jezdí s elektromobilem Citroen nebo Peugeot – pak se takovým lidem bude daleko snáz prodávat další elektromobil, který už si vyrobí sami (byť ve spolupráci s Mitsu).

Napsat komentář