Volvo potvrdilo V60 plug-in hybrid pro rok 2012

Jan Horčík - 21 Říjen 2011

Volvo V60 Plug-in hybrid je výsledkem dlouholeté úzké spolupráce automobilky Volvo a švédského dodavatele energií Vattenfall. Automobilka aktuálně znovu potvrdila, že auto se začne prodávat během roku 2012.Volvo V60 plug-in hybrid

Volvo V60 plug-in hybrid
foto: Volvo

Plug-in hybrid V60 je ve vývoji už od roku 2007. Jde o dieselový hybrid do zásuvky, a tedy zároveň i o tzv. plný hybrid. Jinými slovy, dokáže jet samostatně na elektřinu, na naftu anebo na kombinaci obojího a lze ho navíc i dobíjet z běžné zásuvky.

Velmi pokročilá technologie plug-in hybridu Volvo V60 nabídne až 50 km dojezd čistě na elektřinu a celkový dojezd pak dokonce kolem 1200 km! Průměrné emise slibuje Volvo na hodnotě 49 g/km a průměrnou spotřebu 1,9 l/100 km.

Samozřejmě, že cena auta bude vyšší než v případě běžné verze V60. Na druhou stranu, provozní náklady mohou být až několikanásobně nižší ve srovnání s konvenčním pohonem – obzvlášť pokud budete často jezdit pouze na elektřinu, a tu dobíjet např. v nízkém tarifu.

Plné dobití auta z domácí zásuvky bude trvat pět hodin. O možnosti rychlodobíjení v tiskové zprávě zmínka není, ale je velmi pravděpodobné, že jej auto bude umět.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to je přesně auto jak by mělo dnes vypadat. Tj. postupný přechod na elektřinu. 50km dojezd se bude využívat každý den a diesel bude hodně dlouho čekat než se zapojí. Jen nějakou delší cestu nebo na dovolenou. Takový auta se letos měli vyrábět už všechny.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky to "nechápu" technologicky to neni nic extra náročného. Úspěch předem zaručen - tedy pokud cena nebude nesmysl! (už ve Škodě 120 jsem viděl elektromotor na autobaterie s dobíjením přes motůrek z Babety - spotřeba nula nula nic a fungovalo to "výborně")

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podle toho, co považujete za nesmysl. Vzhledem k ceně obyčejné V60 je můj odhad něco ke dvěma milionům. Nesmyslné to podle mne není, ale já si to nekoupím.


e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?